KAMERA İLE DAHA GÜVENLİ

İl Emniyet Müdürlüğü iş yerlerinde ve yaşam alanlarında güvenlik sistemlerinin yaygınlaştırılması için çalışma başlattı.

KAMERA İLE  DAHA GÜVENLİ

“Güvenlik kameraları ile daha güvenli yaşam alanları ” sloganıyla yürütülen projenin tanıtım toplantısı Elmas Otel’de yapıldı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projenin tanıtım toplantısına, Vali Mustafa Büyük, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Adnan Şimşiroğlu, Adapazarı Belediyesi Başkanı Süleyman Dişli, İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soytürk ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
ÖNLEYİCİ
Toplantıda konuşan Vali Mustafa Büyük, projeyle ilimizdeki güvenlik problemlerini daha aza indirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Büyük, “Sakarya güvenli bir şehir ama daha güvenli bir şehir haline nasıl gelir diye çalışmaya devam ediyoruz. Güvenlik hizmetlerinde toplumun her kesiminin katkı göstermesi gereklidir. Bu proje birçok anlamda bir işbirliği projesidir. Suçun önlenmesine yönelik çok önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Suç işleyen insanlara yönelik de caydırıcı ve önleyici bir hizmet aynı zamanda. Bu çalışma Sakarya’yı güvenlik anlamında çok önemli noktalara getirecektir” şeklinde konuştu.
SUÇLU
Büyük ’ün ardından projenin sunumunu gerçekleştiren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Halil İbrahim Keskin, “Projeyle, polisiye tedbirlerin yanı sıra ildeki iş yerlerinde ve yaşam alanlarında güvenlik kameraları ve güvenlik sistemlerinin yaygınlaştırılarak suçların önlenmesi ve suçluların daha kolay tespit edilip yakalanabilmesi amaçlanmaktadır” dedi.
İL GENELİ
Proje için 4 ayrı ekip kurulduğuna dikkat çeken Keskin, “İlimiz genelindeki yaklaşık 200 MOBESE kamerasına ek olarak iş yerleri ve yaşam alanlarına vatandaşlarımızın kendi güvenlikleri için yerleştirilecek kamera ve güvenlik sistemleriyle, ilimiz tüm cadde ve sokakları büyük bir kamera ve güvenlik ağıyla kontrol altına alınacaktır” ifadesini kullandı. Keskin, ilk aşamanın Aralık ayına kadar, il genelinde ulaşılmadık ev ve iş yeri bırakmamak olduğunu söyledi.
GÜVENLİK
Sunum sonrasında konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş ise, “Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülen projeyle, kamera ve güvenlik sistemlerinin önemi halkımıza anlatılarak yaygınlaştırılması sağlanacaktır. Projeyle, suçların önlenmesi, suç korkusunun ortadan kaldırılması, güvenlik algısının arttırılması, suç işlemenin zorlaştırılması ve suçluların kolaylıkla tespit edilip yakalanması amaçlanmaktadır” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER