KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ KAPANDI: SAĞLAM VEDA ETTİ

Sağlık Bakanlığında gerçekleşen yeni yapılanma nedeni ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden ayrılan Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam için veda yemeği düzenlendi. Sağlam “En iyisi için çalıştık” dedi

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ KAPANDI: SAĞLAM VEDA ETTİ

Sağlık bakanlığının yeni yapılanması nedeni ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden ayrılarak akademik kariyerine geri dönen Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam için Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun katılımıyla veda yemeği düzenlendi. Serdivan'da Tunatan Tesisi’nde düzenlenen yemeğe Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, STK temsilcileri, Başhekimler ile İl Sağlık Müdürlüğü personeli katıldı.
YILLARIN DOSTLUĞU
Programın açılış konuşmasını yapan İl Sağlım Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Hasan Salih Sağlam  ile dostluklarının uzun yıllara dayandığını belirterek “Hasan Ağabey enerji dolu, mütevazi, sahsına münhasır bir insan. Üç buçuk yıllık genel sekreterliği döneminde ilimizde önemli hizmetlere imza attı. Akademik kariyerinin devamında da güzel çalışmalara imza atacağından şüphem yok.” diye konuştu.
EN İYİSİ İÇİN ÇALIŞTIK
Veda yemeğine katılan herkese teşekkür eden Doç. Dr. Sağlam, idari göreviyle ilgili olarak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını belirtti. Sağlam, bugüne kadar sağlık hizmetlerinin daha iyi ve etkili bir şekilde sunulması için uğraş verdiğini ve bu konuda kendisine destek olan herkese de müteşekkir olduğunu söyledi. Sağlam sadece genel sekreterlik görevinden ayrıldığını ve bundan sonraki dönemde yine bu güzel şehirde yaşayıp SAÜ Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevine devam edeceğini ifade etti. Sağlam’ın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, teşekkür plaketi verdi.
BAŞARILI VE ÇALIŞKAN
Zaman ve sürelerin çok çabuk geçtiğini, bunun farkında bile olamadığımızı ifade eden Vali Balkanlıoğlu, ise konuşmasında "Sağlık mesleğiyle meşgul olan arkadaşlarımız, son derece güzel ve önemli bir görev ifa ediyorlar” dedi. Balkanlıoğlu şöyle devam etti, “Başarılı ve çalışkan bir arkadaşımız olan değerli doktorumuz ile kısa süre beraber çalışma fırsatımız oldu. Ancak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak kendisinden çok memnunduk, beyefendi kişiliği, kendi ifadesiyle verilen ve söylenen her şeyi süratle yerine getirmesiyle çok göz dolduran bir bürokrattı." diye konuştu.
ŞİİRLELE VEDA
Doç. Dr. Sağlam'a başarı belgesi de veren Vali Balkanlıoğlu, bundan sonraki hayatında ve meslek yaşamında başarılar diledi. Program sonunda kapanan Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği personeli adına Halk Şairi Uzman Erdal Ebem tarafından yazılan “Hasan Salih Sağlam” ve “Sana Özel” isimli şiirler okundu. Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, helallik alarak gösterilen ilgiden ve yazılan şiirlerden ötürü teşekkür etti. Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem ile Erdal Ebem tarafından Sağlam’a günün anısına yazılan şiirler tablo olarak hediye edildi. Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER