Kamu İhale Kurulu İkinci Başkanlığına Osman Duru atandı

Kamu İhale Kurulu Başkan, İkinci Başkan ve üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama yapılan isimlerden İkinci Başkanlığa atanan Osman Duru yüksek lisans eğitimini ise Sakarya Üniversitesi'nde tamamladı.

Kamu İhale Kurulu İkinci Başkanlığına Osman Duru atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Kamu İhale Kurulu Başkanlığına Hamdi Güleç, İkinci Başkanlığına Osman Duru, üyeliklerine ise Ahmet İhsan Şatır, Oğuzhan Yıldız, Osman Şahin, Necmi Keskinsoy, Mehmet Bıçkıcı, Selami Korkmaz ve Halil Yılmaz atandı.

Söz konusu atamalar 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 53'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince yapıldı.

İkinci Başkanlığa atanan Osman Duru, Sakarya Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans Porgramına kaydolarak  2001 yılında Yüksek Lisans programını Sakarya Üniversitesi’nde tamamladı.

İşte Osman Duru’nun eğitim ve çalışma kariyeri

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını 2001 yılında tamamladı.

1997 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na Stajyer Kontrolör olarak başladı. 1997-2005 yılları arasında Stajyer Kontrolör ve Kontrolör olarak çalıştı. 2005 yılında TÜBİTAK’a İç Denetçi olarak atandı ve 2005-2011 yılları arasında İç Denetçi olarak çalıştı. 2011-2012 yıllarında Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü'nde Enstitü Müdür Yardımcılığı(TÜBİTAK SAGE), 2014-2015 yıllarında Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nde Merkez Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü(TÜBİTAK BİLGEM). 15 Haziran 2015 tarihinden itibaren TÜBİTAK Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

18 Nisan 2016 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Kamu İhale Kurumu Kurul Üyeliğine atandı ve 27 Nisan 2016 tarihinde yapılan yemin töreninin ardından Kurul Üyesi olarak göreve başladı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER