Kamu Sen'den kınama

Kamu Sen'den kınama

Kamu Sen'den kınama

Kamu Sen İl Temsilcisi Rahim Varol, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü'nde orman muhafızına yapılan saldırıyı kınayarak, hukuki olarak gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

'Tedbirler'
Önceki gün Geyve Orman İşletme Müdürlüğü'nde meydana gelen ve bir orman muhafaza memuruna yapılan saldırı hakkında bir basın açıklaması yapan Kamu Sen İl Temsilcisi Rahim Varol, saldırıyı kınadı. Kamu Sen'e bağlı sendika başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan Varol, 'Geçtiğimiz günlerde Geyve Orman İşletme Müdürlüğü'nde meydana gelen menfur olayda Orman İşletme Müdürlüğü resmi binası içinde bir orman muhafaza memuruna yapılan saldırı bizzat Orman Genel Müdürlüğü'ne yapılmış olup, Türkiye Kamu-Sen olarak bir haftadan beri olayı takip etmekteyiz. Yaptığımız araştırmada Orman İşletmesi'nde yapılan bu saldırıdan bazı görevlilerin haberi olması ve olayı engelleyici tedbirler almadıkları görülmektedir' dedi.
Hukuki yollar
Olayın ardından hukuki yollara başvuracaklarını belirten Kamu Sen İl Temsilcisi Rahim Varol, 'Orman muhafaza memuru arkadaşlarımızın görevinin ormanı korumak ve kollamak olduğu bundan başka bir suçunun bulunmadığı görülmektedir. Türkiye Kamu-Sen olarak buradan tüm yetkililere çağrıda bulunuyorum. Bu memura yapılan saldırının ilk olmadığı, daha önce bu bölgede aynı tür saldırıların olduğu bilinmektedir. Görevini gereği gibi yapmayan kamu görevlileri hakkında ne gibi işlemler yapıldığının açıklanmasını istiyoruz. Bu olayın hukuki yönde takibi için sendikamız gerekli girişimlerde bulunacaktır' dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE