'Kanser hastaları için Kentpark'ta yer verilsin'

Sakarya Lösemi ve Kanser Hastaları Derneği Başkanı Nihal Akar, kanser hastalarına rahat ve sağlıklı hizmet verebilmek için Adapazarı Kentpark’ta bir yer tahsis edilmesini istedi.

'Kanser hastaları için Kentpark'ta yer verilsin'

Akar, derneğin gönüllü destekçileri ile Elegant Tesisleri’nde bir araya geldi. Sakarya’da derneğe kayıtlı yaklaşık 500 kadar kanser hastası olduğunu belirten Akar, kanser hastaları dernek binasının şehir merkezinde büyük bir binanın dördüncü katında ve kiracı olarak bulunduğunu hatırlattı. Bu yerde hastalara sağlıklı hizmet veremediklerini ifade eden Akar, büyük zorluk çektiklerini anlattı. Adapazarı şehir merkezinde kalan eski Zirai Donatım Fabrikası’nın taşınmasıyla yeşili bol olan bu alan üzerinde Kentpark kurulduğunu dile getiren Akar, “Burada fabrikadan kalan ve kullanılmayan bir iki katlı birkaç bina vardı. Bu binaların bir tanesini dernek için Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden istedik. Tamam dediler, ancak daha sonra o binaların başka kurumlara tahsis edildiğini öğrendik. Burada dernek binamız olsaydı hem çok daha iyi hizmet verebilir, hem de hastalarımız sıkıldıklarında aileleri ile birlikte parkta dolaşabilirlerdi. Kanser hastaları için moral ve temiz hava çok önemli. Burası dernek için çok güzel bir yer olurdu. “ diye konuştu.

Yetkililere bir kez daha seslenen Akar, Kentpark civarında halen bir yer tahsis edilmesini beklediklerini vurguladı. Şu an bulundukları binadaki dernek ofisine 650 lira kira verdiklerini ifade eden Akar, şunları kaydetti: “Her ay bu kirayı ödüyoruz. Ayrıca hastalarımız için kullanışlı değil. Ayrıca derneğimizin bir yeri olsaydı kiraya vereceğimiz parayı hastalarımızın ihtiyaçları için kullanırdık. Gerçekten kanser hastalarımız büyük sıkıntı içinde. Derneğe kayıtlı olan bütün hastalarımızın çeşitli ihtiyaçları var. Bu hastaların çoğunluğu işsiz. Çocuklarını okutmak, ailelerinin geçimini tesis etmekte zorlanıyorlar. Kanser hastalığı uzun ve zahmetli bir tedavi süreci gerektiriyor. Bu hastalara destek olunması gerekir.”

Gönüllü destekçilerle ve kıt imkanlarla kanser hastalarının çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için uğraştıklarını belirten Akar, yakında okulların açılacağını ve kanser hastalarının çocuklarının bir çok ihtiyacının olduğunu dile getirdi. Akar, hayırseverlerden bu çocuklara destek olunmasını istedi.

Toplantıya AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Ebru Gavasoğlu, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ahmet Bayrak ve derneğin gönüllü destekçileri katıldı. Gavasoğlu ve Bayrak yer konusunda derneğe yardımcı olacaklarını belirtti.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER