KANSERLİ ÇOCUKLARA MORAL KONVOYU

Kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlere moral vermek amacıyla, KANSERDER öncülüğünde vosvos araçlarıyla kanserde farkındalık ve sevgi konvoyu oluşturuldu

KANSERLİ ÇOCUKLARA MORAL KONVOYU

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği'nce (KANSERDER) kanser hastalarına moral kazandırmak amacıyla Serdivan’da bir kafede "Biz birlikte güçlüyüz" etkinliği düzenlendi.  Çiçek, balon ve Türk bayraklarıyla süslenen kafede gönüllerince eğlenen kanser hastası çocuk ve yetişkinler, daha sonra ADAWOS Sakarya Vosvos Grubu'nun araçlarıyla şehir turu attı. Kentin cadde ve sokaklarında balonlarla süslenen vosvos araçlarıyla dolaştırılan kanser hastaları, büyük mutluluk yaşadı.
MUTLULUKLAR ARTAR
KANSERDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar, "mutluluklar paylaştıkça çoğalır"dan yola çıkarak kanser tedavisi görmüş ve görmeye devam eden çocukların bir kafede ağırlandığını söyledi. Amaçlarının onları mutlu etmek olduğunu ifade eden Akar, "Güzel bir etkinlikte bir arada olduk. 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olması sebebiyle böyle bir etkinliği düşünüyorduk. Bizleri bugün bu kafemiz ağırladı, kendilerine çok teşekkür ediyoruz." dedi. 
ÇOK MUTLU OLDUK
Akar, güzellikleri ve mutlulukları çoğaltmaktan yana olduklarını dile getirerek, şunları kaydetti: "Bugün hepimiz çok mutlu olduk. Kanser, moral ve motivasyonla yüzde 50 iyileşmede kendini gösteren zor ve önemli bir hastalık. Biz de zoru en güzel şekilde mutluluğa çevirmek için 'Kansere karşı ele ele biz birlikte güçlüyüz' diyerek bugün buradayız. İnşallah bu ve benzeri çalışmaları daha etkin halde devam ettireceğiz. Şimdi buradan çocuklarımızla, ailelerimizle 'ADAWOS' grubunun vosvos arabalarıyla kanserde farkındalık ve sevgi konvoyu yapacağız. Biz böyle mutluyuz, herkesi bu mutluluğu paylaşmaya, yanımızda olmaya davet ediyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER