Kar yağışı geliyor! Meteoroloji iki açıklama yaptı...

Meteorolojinin tahminlerine göre Sakarya'da bu gece yarısından itibaren kar yağışı başlayacak. Yağışların sabahın ilk saatlerinden itibaren etkisini arttırması bekleniyor. Yoğun kar yağışı öncesi Meteoroloji vatandaşlara tedbirli olması konusunda uyarılarda bulundu.

Kar yağışı geliyor! Meteoroloji iki açıklama yaptı...

sakaryayenihaber.com -

Meteoroloji'nin günlerdir uyarılarda bulunduğu kar yağışı bu gece yarısı itibariyle kendisini gösterecek. Dün akşam saatleri itibariyle şehrin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı bu geceden itibaren şehir genelinde etkili olacak. Verilere göre kar yağışı sabaha karşı etkisini arttırarak sürdürecek.

TAHMİN DEĞİŞTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, daha önceki tahminlerinde kar yağışının 6 gün süreceğini bildirmişti. Ama son gelen bilgilere göre bu tahmin değişti. Meteoroloji, dün yaptığı uyarılarda kar yağışının 6 gün boyunca devam edeceğini, bu gece başlayacak yağışın cuma günü Sakarya'yı terk edeceğini duyurmuştu.

O GÜN MARMARA'YI TERK EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son geçen bilgilere göre ise, kar yağışı tahmini değişti. Pazar, pazartesi ve salı günü yer yer yoğun kar yağışı beklenirken, çarşamba yağışlar azalıyor. Kar yağışı perşembe günü ise Marmara Bölgesi'ni terk ediyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlara uyarılarda bulunan Meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "Marmara Bölgesinde bu geceden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.
 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
RECEP KURT
RECEP KURT - 3 hafta Önce

Arifiye'den rakip ediyorum Bu dönemde ara sıra da olsa Sapanca gölü'nden de seviye ve görüntü son durum haberleri de yayınlarsaniz sevinirim SAYGILARIMLA.