banner67

Kar yağışı Sakarya'yı o gün terk edecek! İşte son tahmin...

Sakarya'da iki gündür kuvvetli şekilde etkisini gösteren kar yağışının yarından itibaren bölgeyi terk etmesi bekleniyor.

Kar yağışı Sakarya'yı o gün terk edecek! İşte son tahmin...


sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK

Meteoroloji uzmanlarının günlerce uyarılarını yaptığı "kuvvetli kar yağışı" şehri etkisi altına aldı.
Hafta sonu hafif şekilde etkisini gösteren kar yağışı Pazartesi ve Salı günü şiddetini arttırdı.
Bu sabah yine kent, beyaz örtüyle uyandı. Sıcaklığın 0'ın altına düşmesiyle birlikte "don" etkili oldu. Otoyollar, cadde ve sokaklar buz tuttu. Peki, kar yağışı ne kadar daha sürecek? 

Hava tahmincisi Eray Türk yazıyor...

Şehrimizde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Salı gece saatlerinde ara veren kar yağışı Çarşamba sabahı etkisini arttırdı. 

Dün gece sıcaklıklar yer yer -1, -2 derecelere düştü. Buzlanma oldu ve sabah saatlerinde başlayan Kar direkt olarak örtü bırakmaya başladı.

KAR ÖĞLEDEN SONRAYA KADAR ETKİLİ OLACAK

Takibini yaptığımız Karadeniz üzerinde ki bir siklon alanı bu sabah itibariyle Zonguldak üzerinden karaya çıktı. 

Batısında kalan Kocaeli ve Sakarya hattında kar etkili olacak. Yağış öğleden sonra, akşam saatlerine kadar etkili olacak. Devamında yağış aralıklarla sürecek.

Trafikte ki aksamalara dikkat. Ara sokaklarda buzlanma kuvvetli olduğundan güçlükler oluyor. Bu sabah ki kar dalgasının 5-10 cm birikim potansiyeli mevcut.

Perşembe gününden itibaren havada ısınma başlıyor. Sıcaklıklar gündüz +2 derecelere kadar çıkacaktır. Gece saatlerinde yağış gözüküyor. Havanın yumuşaması ile beraber yağışın cinsi önce kar ardından sulu kara doğru dönebilir.


Cuma havada ki ısınma devam edecek. Zayıf yağış geçişleri şehir merkezinde yağmur olarak kalacaktır. Çarşamba öğleden sonra, kar etkisini kaybetmeye başlıyor. Hava hafifte olsa ısınmaya başlıyor ve sistemin kar yönünden sonu geliyor. 
Cuma günü kar erimeleri hız kazanmaya başlayacaktır.

YORUM EKLE