KARA GÜN DAVASI SONUÇLANDI

Basın İlan Kurumu’nun 2 çalışanını öldürmek ve bir gazeteciyi ağır yaralamaktan yargılanan Anadolu Gazetesi Patronu Adnan Uyumaz, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıl hapis cezasına çaptırıldı

KARA GÜN DAVASI SONUÇLANDI

Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü Recep Bolat ile kurum çalışanı Devrim Ersen Özergin’i öldüren ve yerel gazete çalışanı Mustafa Süke’yi yaralayan Anadolu Gazetesi imtiyaz sahibi Adnan Uyumaz, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan 3 sanığada suçluyu kayırmak suçundan ayrı ayrı 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanık Adnan Uyumaz ile tutuksuz sanıklar B.A., V.Ö. S.Ö.,sanıkların ve müştekilerin avukatları ile sanık ve ölenlerin yakınları katıldı. BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay da duruşmayı izledi.
ÇOK PİŞMANIN
Mahkemede son savunmasını yapan Uyumaz, olaydan dolayı son derece pişman olduğunu söyledi. İldeki bir takım yolsuzlukları ortaya çıkardıklarını ve bu nedenle susturulmak istendiklerini öne süren Uyumaz, denetlemenin usulsüz şekilde yapıldığını iddia etti. Olayın aniden geliştiğini belirten Uyumaz, “Olay aniden oldu. Kime ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Uzun yıllardır tansiyon ve şeker hastasıyım. Olayda iki kişi mezara girdi. Ben de 20 metrekarelik bir odaya gömüldüm. Her sabah aynı yerde gözlerimi açıyorum. Böyle olmasını istemezdim. Çok üzgün ve pişmanım” diye konuştu.
MÜEBBET HAPİS
Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Uyumaz’ı, BİK Şube Müdürü Recep Bolat ile kurum çalışanı Devrim Ersen Özergin’i öldürmek suçundan 2 kez ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis, yerel gazete çalışanı Mustafa Süke’yi yaralamak suçundan ise 20 yıl hapis cezasına çarptırdı.Tutuksuz sanıklar B.A., V.Ö. S.Ö. ise suçluyu kayırmak suçundan ayrı ayrı 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

 

‘Yargıya her zaman güvendik’
Adliye çıkışında açıklama yapan BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay, iki arkadaşlarının şehit edildiği, bir arkadaşlarınında yaralandığı davanın bugün Sakarya’da ki süreci bittiğini belirterek; “Biz yargıya her zaman güvendik. Her zaman da güvenmeye devam edeceğiz. Ancak kararlar ne olursa olsun şehit olan iki arkadaşımızı geri getirmiyor. Onların aileleri, çocukları bizim emanetimiz. Türk hakimleri, savcıları adaleti her zaman gereken neyse onu yapıyor. Tutuklu arkadaşlarımızın ailelerine de geçmiş olsun diliyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER