'Karantina olursa tarımsal üretim durur'

Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar yaptığı açıklamada, ilçede tavuk eti, kırmızı et, süt, yumurta gibi hayvansal üretimin sürdüğünü bitkisel ürünlerin de ekimine başlandığını ifade etti. Çakar, köylerde karantina tehlikesine de dikkat çekti. 

'Karantina olursa tarımsal üretim durur'

Kaynarca çiftçisinin virüsün dünyayı ve ülkemizi vurduğu içinde yaşadığımız günlerde tarlasını, toprağını, işlemeye, hayvanına bakmaya devam ettiğini belirten Oda Başkanı İbrahim Çakar, "Kaynarca Ziraat Odası olarak çiftçimize gerekli mısır, ayçiçeği tohumu tedariki, ilaç, fındık yaprak gübresini tedarik ediyoruz. Oda olarak çalışmalarımızı sabah saat 1.00 ile 17.00 saatleri arasında sürdürüyoruz. Büyükşehirlerdeki insanlarımızın gıda ihtiyacını sağlamak için eskiden olduğu gibi bu zor günlerde de çiftçimiz fedakarca üretimini sürdürecektir. 

KARANTİNA OLURSA ÜRETİM DURUR

Ancak bir tehlikeye dikkat çekmek istiyorum. Kentlerden, yurtdışından köylerine geri dönenler ve köylerimize yerleşen yeni hemşehrilerimiz virüsün yayılmaması için 14 gün evde karantina süresine özellikle dikkat etmelidir. Aksi halde başka illerde yaşanan köyün karantinaya alınmasına neden olabilecektir ki bu da üretimin durması, sütümüzü satamamak, tarlamıza gidememek anlamına gelir. Böyle bir yıkıma karşı önlem almak için özellikle muhtarlarımız ve halkımız duyarlı olmalıdır" diye konuştu. 

Sedat Balta 

Kaynarcahaber.com

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER