Karataş'tan Huzurlu Ailenin Sırları

İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş huzurlu bir ailenin sırlarını Sakaryalılarla paylaştı.

 Karataş'tan Huzurlu Ailenin Sırları

Karataş, “Müslüman kendisiyle barışıktır. Yüzünden tebessüm hiç eksik olmaz. Kültürümüzün en önemli yapı taşı olan aile ilişkilerini kaybetmemek adına belirli hassasiyetleri göstermeliyiz. Evladın bilgisayar, babanın televizyon başından kalkmadığı ailelerde huzuru yakalamak oldukça zorlaşıyor” dedi.
 Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katıldığı “Huzurlu Aile Hayatının Gereklilikleri” konulu konferans, Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa, İl Müftüsü İlyas Serenli, SİMDER Başkanı Nafi Özdin, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer ile çok sayıda vatandaş katıldı.
İslam ve Müslüman kimliği üzerinde huzur konusuna değinerek konuşmasına başlayan Karataş, “Huzur ve mutluluğa ulaşmak çok zor değildir. Huzur ve mutluluğu satın alabilirsiniz. Bunun için paraya ihtiyacınız yoktur. Dünyevi hayatta çok paranız olmasına da gerek yoktur. Helalinden olması sizin için kâfidir. İnsanın huzurlu olması için kendisiyle barışık olması gerekir. Müslüman kendisiyle barışıktır. Yüzünden tebessüm hiç eksik olmaz. Peygamber Efendimizin de (s.a.v) yüzünden tebessüm hiç eksik olmazdı. Aile içi sevgi, saygı, iletişim ve eşlerin birbirini tanıması huzurlu ve mutlu bir yuva ortamı için çok önemlidir. Evlilikte eşler, istikrarlı olmalı, ölçüyü koruyabilmelidir” diye konuştu.
Konuşmasının devamında aile içi ilişkilerde temel gerekliliklere de değinen İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş, “Eskiden kaşlarıyla evladını terbiye edebilen babalar vardı. Çok konuşmazdı ancak en küçük davranışı etkili olurdu. Günümüzde aileler evlatlarına zaman ayırmıyor, onları dinlemiyor. En azından işten eve döndüğümüzde günün stresini ve yorgunluğunu kenara bırakıp, güler yüzümüzle ailemiz ile hoşça vakit geçirmeye çalışmalıyız. Evladın bilgisayar, babanın televizyon başından kalkmadığı ailelerde huzuru yakalamak oldukça zorlaşır. Kültürümüzün en önemli yapı taşı olan aile ilişkilerini kaybetmemek adına belirli hassasiyetleri göstermeliyiz” şeklinde konuştu.
Konferansın sonunda İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş’ı misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, düzenlenen ücretsiz konferanslar ile Türkiye’ye mâl olmuş isimleri Sakaryalılarla buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, Karataş’a çiçek takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER