Karla mücadele timleri hazır

Karla mücadele timleri hazır

Karla mücadele timleri hazır

Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise muhtemel bir kar yağışı ile mücadele etmek için 24 saat nöbet tutuyor.

Karla mücadele timleri
2 gündür ilimizi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kar nöbeti tutuyor. Belediye tarafından 5 ayrı noktada oluşturulan karla mücadele ekipleri, 24 saat mesai yapıyor. Karla mücadele ve tuzlama ekiplerini denetleyen Büyükşehir Belediye Başkan Aziz Duran, 'Büyükşehir Belediyesi olarak olası kar yağışına karşı önlemlerimizi aldık. Tunatan Kavşağı'nda, Yazlık Kavşağı'nda, Karaman Arıtma Tesisleri'nin yanında, Karaman Devlet Hastanesi'nin arkasında ve Korucuk Muhtarlığı'nın arkasında ekiplerimiz hazır olarak bekliyorlar.' dedi.

236 kişi görev başında
Duran, karla mücadelede gece ve gündüz toplam 236 işçinin görev aldığını belirtti. 22 kamyonu, 6 grayderi, 6 JCB'si, 10 tuzlama traktörü, 5 loder, ve 6 kontrol aracını karla mücadele için hazır beklettiklerini kaydeden Duran, 'Şu ana kadar şehrimizde çok yoğun bir yağış yaşamadık. Fakat önümüzdeki günlerde yağışlar olabilir. Biz belediye olarak bütün önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Yağış olursa da inşallah yollarımız kapanmayacak, sorun yaşamayacağız.' diye konuştu.

Kar yolları kapadı
Valilikten alınan bilgiye göre, kar nedeniyle dün sabah itibariyle Akyazı'da 12, Hendek'te 13, Kocaali'de 6, Pamukova'da 7, Taraklı'da iki köy yolu ulaşıma kapandı. Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri, köy yollarını ulaşıma açmak için yoğun bir çalışma yapanken kapalı köy yolları kısa sürede ulaşıma açıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE