KARLAR LAZERLE TEMİZLENECEK

SEDAŞ’ın fikir yarışmasından birincilik ödülünü “Buzul Kit Cihazı” Projesi aldı. Projeyle enerji direklerine yerleştirilen cihazlar, lazer teknolojisi ile temizlenecek

KARLAR LAZERLE TEMİZLENECEK

ÖDÜL TÖRENİ
SEDAŞ’ın geleneksel hale getirdiği ‘Proje Fikri Yarışmasının’ ödül töreni önceki akşam Ramada Otel’de yapıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmanın ödül törenine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sedaş Dağıtım Direktörü Dr. Ersan Şentürk ve davetliler katıldı. Törende konuşan Şentürk, tek hedeflerinin üniversite öğrencileriyle birlikte sürdürülebilir projelere imza atmak olduğunu söyledi.
BUZUL KİTİ CİHAZI
Birincilik ödülünü Kocaeli Üniversitesi’nden Burhan Arslan’ın sunduğu “Buzul Kit Cihazı” Projesi aldı. Projeyle kışın zorlu geçtiği bölgelerde elektrik dağıtım hatlarında biriken karları ve buzların yol açtığı elektrik kesintilerinin önüne geçecek.  Enerji direklerine yerleştirilen cihazlar, lazer teknolojisi ile buzları temizlemeye imkan sağlayacak. Projenin hayata geçmesiyle milyon dolarlık bir ihracatın yapılması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER