Kasaplara 40 saatlik eğitim

Kurban Bayramı’nda yaralanmaların önüne geçmek amacıyla kursiyerlere 40 saatlik teorik ve uygulamalı kurban kesim eğitimi verildi

Kasaplara 40 saatlik eğitim

Erenler Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Müftülüğü’nce düzenlenen eğitim programına katılan 40 kursiyer, 3 aşamalı eğitimden geçirildi. İlk aşamada dini kuralları öğrenen kursiyerlere, daha sonra veteriner tarafından hayvan hastalıkları konusunda bilgi verildi. Eğitimin son aşamasında ise kursiyerler, Adapazarı Kasaplar Odası’na ait mezbahada uygulamalı kesim eğitiminin ardından sertifika aldı. Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülvahit Uygar, yaptığı açıklamada Kurban Bayramı dolayısıyla 40 saatlik kurs düzenlediklerini söyledi.
GELENEKSEL

Adapazarı Kasaplar Odası’na ait mezbahada uygulamalı eğitim verdiklerini dile getiren Uygar, "Teorik eğitimlerin ardından bir kurban esaslarına göre nasıl kesilir, onu göstereceğiz. Bayram süresince vatandaşların yaralanmalarının önüne geçmek için böyle bir kurs açtık, inşallah faydalı olur. 40’a yakın kursiyerimiz var, sertifika da vereceğiz. Bu kurslarımızı geleneksel hale getirdik. Kurbanın yatırılması, kesimi, derisinin yüzülmesi, parçalanması ve diğer işlemlerle ilgili incelikler gösterildi" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER