Kayatürk sokak hayvanları için konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı Belediye Meclisi Grup başkanvekili Erbay Kayatürk, belediye meclisi Ekim ayı toplantısında sokak hayvanları ile ilgili yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Kayatürk sokak hayvanları için konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı Belediye Meclisi Grup başkanvekili Erbay Kayatürk, belediye meclisi Ekim ayı toplantısında sokak hayvanları ile ilgili yaşanan sıkıntıları dile getirdi. TBMM'de görüşülmesi gündemde olan yasa düzenlemesi ile ilgili çalışmalarda hem sokak hayvanlarına sahip çıkıldığı, hem de insanlarımızın başı boş hayvanların saldırılarından korunacağı bir düzenlemenin getirilerek oluşturulacak bir yol haritasının yerel yönetimleri çok rahatlatacağını ifade etti.

Sokak hayvanlarına karşı yapılan eziyetlerin en şiddetli cezaları alması gerektiğini ifade eden Kayatürk, bunun yanında bu hayvanların insanlara zarar vermesinin de önüne geçilmesinin insan sağlığı açısından önemli olduğunu, sokak hayvanlarını sahiplenenlerin bu işi bir hobi gibi istediği zaman sevip istedikleri zaman sokağa terk edecek şekile getirmelerinin önüne geçilecek yasal düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirtti.

  

banner3
YORUM EKLE