Kaynarca’da koca terörü

Kaynarcalı genç kadın kocasından şiddet gördüğü için çocuğuyla birlikte Büyükyanık’ta yaşayan baba evine döndü. Ankara’dan Kaynarca’ya gelen koca, karısının yaşadığı evi yakmaya çalıştı. 

Kaynarca’da koca terörü

“Öldürmekle tehdit etti”

Bir yıl süren evliliği süresince sürekli şiddete maruz kaldığını ifade eden R.K.; "Sürekli dövüyordu. Alkol ve uyuşturucu kullanıyordu, başka kadınlarla aldatıyordu. Beni ve ailemi öldürmekle tehdit ediyordu. İki ay önce Ankara'da yaşarken kocamın darp etmesi sonucu karakola sığındım. Darp raporu aldım ailem geldi ve beni aldı. Babama telefonda beni ve bebeğimi yaşatmayacağını söyledi. Annemi arayıp çocuğu görmek istediğini söyledi annem buraya gelemezsin ama çocuğunu görebilirsin, karını mahkemede görürsün dedi. Bunun üzerine köyde eviniz yandığı zaman görürsünüz tehdidinde bulundu. Kurban Bayramının 3'üncü günü köyde otomobilini gördüm. Bir saat sonra evimizin önünde beklediğini gördük. Biz geldiğimizde ayrıldı. Cuma sabahı saat 4'de evimizin yandığı görerek korkuyla uyandık" diye konuştu.

“Patlama sesi duyduk”

Yakılmak istenen evin alt katında yaşayan R.K'nın halası Ö. K. ise olayı şu sözlerle anlattı: "Küt diye bir patlama sesiyle uyandım. Ev yanıyordu her yerden alevler çıkıyordu. O anda R.K.’nın evinizi yakarım tehditlerini hatırladım. Annemi uyandırdım. Ayrıca evde ablam ve bir yeğenim daha var alt katta 4 kişiyiz. Ateşi gördüğünde evimizi yaktılar diye anneme söyledim. Komşu Arzu yangını görünce iki kova suyla geldi. Sonra itfaiyeyi aradık. İtfaiye geç geldi ama o zaman kadar söndürdük. Jandarma yaklaşık bir buçuk saat sonra geldi. Jandarma'ya haber verdiğimizde, "Evimizin kundaklandığını tehdit eden kişinin etrafta olduğu için tehlikede olduğumuzu belirttik.” İfadelerini kullandı.

 “Ben ve ailem uyuyamıyoruz”

Evde 12 kişinin yaşadığını belirten Ö.K.,; “İki katlı yakılmak istenen evde üst katta 8 kişi, alt katta 4 kişi olmak üzere 12 kişi yaşıyor bunların biri bebek 4'ü de çocuk. Otomobilin evin önünden ayrıldığını gören bir kaç tanıkta var. Evimizi kundaklayan kişi uyuşturucu kaçakçılığı ve taciz, dolandırıcılık, 13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz gibi suçlardan aranıyor ve erkek kardeşinin kimliği ile geziyor, bu durumu bildirmek için ertesi gün savcıya gittim, yapacak bir şey olmadığını yapılacak şeyin jandarmanın yaptığını söyledi. Devriye sayısını artırabileceğini söyledi. Bunları yaşadığımız için ben ve ailem uyuyamıyoruz" dedi. Kaynarca'da yaptıkları koruma talepleri kabul edilmeyen aile dün Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına giderek can güvenliklerinin korunması için başvuruda bulundu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 15:54
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER