"Kedi gördüm" dedi, rezalet ortaya çıktı!

TOPÇA'da yapılan kaçak et operasyonunun ihbarcısı olan kadın E.K sakaryayenihaber.com'a yaptığı açıklamada,"Ben içeriye bir kedi ve hayvan kafaları atılırken gördüm, ihbar ettim. Arkasından bunları tespit ettiler" diye konuştu

"Kedi gördüm" dedi, rezalet ortaya çıktı!

sakaryayenihaber.com - Azim Çelik'in haberi

ERENLER'de bulunan Toptancılar Çarşısı(TOPÇA)'nda dünkü "kaçak et" skandalı bir ihbar üzerine ortaya çıktı. İddiaya göre E.K isimli kadın Tarım İl Müdürlüğü'nü arayarak "TOPÇA'da kaçak et kesiliyor, kedi de gördüm" şeklinde ihbarda bulundu. Bunun üzerine Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, Sakarya Emniyeti'ne bağlı polislerle belirtilen adrese baskın yaptı.
Belirtilen adreste bulunan 2 et deposunun kapısını çalıp içerdekilere seslenen polisler, açan olmayınca içeriye kapıyı kendileri açıp girdiler. İçeri girildiğinde ise büyükbaş hayvan kafaları, sakatatlar ve kilolarca et gören gıda kontrol görevlileri şaşkına döndü. İçerde bulunan tonlarca et numuneler alındıktan sonra çöp kamyonuna koyulurken, et saklama ve kesim ruhsatı olmayan depolarda çalışan 2 kişi gözaltına alındı. sakaryayenihaber.com, skandal olayı ortaya çıkaran E.K isimli kadına ulaştı. 
Konuyla ilgili açıklama yapan ihbarcı, dükkanın önce iyi bir yer olduğunu düşündüğünü ancak yaklaşınca küçük bir araçtan içeriye hayvan kafaları ve kedi atıldığını gördüğünü belirterek, "Ben oraya aracımla gittim, dükkanın ön tarafında güzel et fotoğrafları gördüm. Araçla birlikte merak edip ön girişine geçtim. Bu sırada dükkanın önüne yanaşmış küçük bir araçtan içeriye inek kafaları atıldığını gördüm. Bir hayvan kafasından sonra atılanlardan birinin kedi olduğunu fark ettim. Kedinin dört bacağını ve kuyruğunu net şekilde gördüm, beyaz bir kediydi. TOPÇA Başkanını buldum, gittim durumu anlattım. Olayın dakikasını söyledim, kameralara bakıldı. Bahsettiğim konu tespit edildi şuanda. Konuyu zabıta, tarım il müdürlüğü ve yetkili kişilere bildirdim. Olaydan 1 saat sonra beni aradılar, kayıtların çözüldüğünü söyledi başkan. Bu meseleyi çözeceğiz dedi." ifadelerini kullandu. 
Yapılan incelemelerde içeride kediye rastlanmazken, bulunan etlerden alınan numuneler Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün uzmanları tarafından labaratuvarda incelenecek. Konuyla ilgili net bilgiler ise bu incelemelerin sonrasında ortaya çıkacak.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 14:18
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gariban Vatandaş
Gariban Vatandaş - 8 ay Önce

Vay ....... ları

İyyyyy
İyyyyy - 8 ay Önce

Kedi eti mi
Bu nedir ya

İyyyyu
İyyyyu - 8 ay Önce

Artik tamamen et yemem
Ne eti kedi eti

Şaşkın
Şaşkın - 8 ay Önce

Yuh be yuh anasını.

SIRADAKİ HABER