Keleş'ten Yüce'ye manalı teşekkür

Büyükşehir Belediyesi Deprem ve Zemin Araştırma Müdürlüğü görevini yürüten sosyolog görevden alınırken yerine jeoloji mühendisi atandı. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür etti

Keleş'ten Yüce'ye manalı teşekkür

CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak birinci derece deprem bölgesi olan Sakarya’da Deprem ve Zemin Araştırma Şube Müdürlüğü gibi bir görevde uzmanlık alanı Sosyoloji olan bir teknik personelin bulunmasının uygunsuzluğunu defalarca dile getirdiklerini hatırlatan Keleş, “Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığının bu konuda değişikliğe giderek uzmanlık alanıyla uyumlu olarak bir mühendisi bu göreve getirmesini olumlu buluyoruz. Bu konuda da Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’nin hatalı bir uygulamada ısrar etmemesi ve önerimize kulak vermesi kıymetlidir” dedi. 

DÖNÜŞÜM OLMALI 

Kentsel Dönüşümde de temel amacın şehir ovasında tarla vasıflı arazilere yeni binaların yapılması yerine merkezdeki binaların yerinde dönüşümün olması gerektiğini vurgulayan Keleş, “Bu esas alınarak ada bazında kentsel dönüşüm alanları belirlenmelidir. Bu konuda her fikir değerlidir. İlgili teknik odaların, sivil toplum kuruluşlarının sürece katılması önemlidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda her türlü desteğe açığız. Sakarya’mızın çıkarına olan her konuda desteğe hazır olduğumuzu bununla birlikte gördüğümüz yanlışlıklar ile ilgili olarak da ikazlarımızı yapmak kararlılığında olduğumuzu da Sakarya kamuoyuna açıklamak isteriz” ifadelerini kullandı.

Serkan OK

banner3
YORUM EKLE