Kemer takmayan sürücüler ceza yedi

Kemer takmayan sürücüler ceza yedi

Kemer takmayan sürücüler ceza yedi

Trafik polisleri şehrin belirli noktalarında emniyet kemeri kullanmayan ve aşırı hız yapan, sürücülere yönelik uygulama yaptı.

Kavşaklarda denetim
Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik şube ekipleri şehrin belirli noktalarında şehir içi trafiğini riske atan ve dikkatsiz araç kullanan tüm sürücüleri takip altına aldı. Orhangazi Caddesi, Et-Balık Kavşağı, Yenicami, Kuzey ve Güney Terminal, Erenler, Yazlık ve Güneşler'de denetim yapan ekipler, emniyet kemeri takmayan, trafik kurallarına uymayan, aşırı hız yapan sürücüleri tespit ederek uyararak ceza kesti.

Sürücülere uyarı
Yolcu minibüsleri ve dolmuş taksileri de denetleyen ekipler durak haricinde yolcu indirip bindiren minibüsleri tespit etti. Motosiklet kullanan sürücülerin kask kullanıp kullanmadığını da kontrol eden ekipler, A2 ehliyeti bulunmayan motosiklet sürücüleri hakkında adli işlem başlattı. Trafik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, denetimlerin ceza yazmak için değil sürücülerin bilinçlenmesi için yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, sürücülerin can güvenliği için belirtilen her kurala harfiyen uymaları istendi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE