Kendi hesabından "öldüğünü" yazdılar, herkes evine koştu!

Adapazarı Çark Caddesi'nde esnaf olan Emir Yılmaz(25)'ın ele geçirilen sosyal medya hesabında "Emir ölmüştür" yazılı paylaşım yapılınca ortalık karıştı

Kendi hesabından "öldüğünü" yazdılar, herkes evine koştu!

sakaryayenihaber.com-

Olay, Adapazarı'nda geçtiğimiz gün yaşandı. Çark Caddesi'nde esnaf olan 25 yaşındaki Emir Yılmaz, gece saatlerinde işini bitirdikten sonra evine gitti. Yorgun olduğu için uyuyan Yılmaz, kapıya gelen yakınlarının söyledikleriyle şoke oldu. İddiaya göre Yılmaz'ın İnstagram hesabı bilinmeyen kişiler tarafından ele geçirildi. Hesabı hackleyen kişiler sayfadan "Emir Yılmaz kardeşimiz çok üzgünüz saat 12.30 'da evinde ölü bulunmuştur. Herkese duyurmak istedik Allah sabır versin" yazılı bir paylaşım yapıldı. Paylaşımı görüp genç esnafın evine koşan yakınları korku içinde gördüklerini anlatınca Yılmaz, yapılan paylaşımın yalan olduğunu söyledi. Hesabı ele geçiren kişilerin kim olduğu bilinmezken Emir Yılmaz, yapılan paylaşımı hemen hesabından kaldırdı. 
UYUYORDUM, KAPIYA GELDİLER
Emir Yılmaz yaşadıklarını anlatırken, "Uyuyordum arkadaşlarım aradı kapıma geldiler, şerefsizin teki hesabıma girip öldüğümü paylaştı. Nasıl girdikleri konusunda bir bilgi yok. Adapazarı'nı ayağa kaldırmışlar esnaf abilerim akrabalarım bunu duymuş. Kimse kimseye hesabının şifresini vermesin, bu zor durumda siz de kalabilirsiniz. Ben bu kişiden şikayetçi olacağım." ifadelerini kullandı. 
Yaşanan bu olay genç esnafın ailesi ve sevdiklerine büyük korku yaşatırken, Yılmaz'ın konuyla ilgili şikayetçi olacağı öğrenildi.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 12:36
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER