Kent Konseyi’nden kan bağışı çağrısı! 

Sakarya Kent Konseyi, Türk Kızılayı’nın kan stoklarının azaldığı bilgisi üzerine Sakaryalıları kan bağışında bulunmaya davet etti 

Kent Konseyi’nden kan bağışı çağrısı! 

Türk Kızılayı’nın kan stokları kritik seviyeye indi. 
Kızılay Sakarya Şubesi de, Demokrasi Meydanı’ndaki mobil kan bağış merkezindeki çalışmalarını Ramazan ayı boyunca 21.00 – 24.00 saatleri arasında sürdürüyor. 

Vatandaşların kan bağışında bulunmaları için kampanyalar düzenlenirken, Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli de çağrı yaptı. 
Çileli’nin açıklamasının tamamı şu şekilde: 
 Kıymetli hemşerilerimiz,
Çok sıkıntılı günlerden geçtiğimiz bu zaman diliminde, inşallah Allah’ın yardımı ile sağlıklı günlere yaklaşıyoruz. Ancak bu günlere ulaşmak, devletimizin uyulmasını tavsiye ettiği tedbirlere uymakla mümkün olacaktır. Onun için havaların ısınması, her gün açıklanan salgın raporlarındaki iyiye gidiş işaretleri biz gevşetmesin ve yarın önü zor alınacak günlere sürüklemesin. Onun için tedbirlere uymaya eskisinden daha fazla hassasiyet göstermeliyiz.
Bu arada ilimizde Valiliğimiz başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyemiz ve vefa grubunda yer alan bütün kurumlara teşekkürü borç biliyoruz. Bu kurumlar arasında Kızılay’ın ayrı bir yeri olduğunu da hepimiz biliyoruz. Kan bağış ve temini konusunda tek kurum olan KIZILAY bu ortamda da görevini sürdürmektedir.
Gerek mübarek Ramazan Ayı’nın gelmes,i gerekse yaşadığımız dünya çapındaki salgının insanlara uyandırdığı endişe sonucunda kan bağışında bir azalmanın olduğu gözlemlenmektedir. Bu nedenle Sakarya Kent Konseyi olarak Kızılay’ımıza Kan Bağışı konusunda destek olmak amacıyla kan verebilecek durumda olan tüm hemşerilerimizi bağışta bulunmaya davet ediyoruz. Her akşam saat 21.00 ile 24.00 arasında kan verme merkezlerine başvurarak bu mübarek ayda bu yoldan da güzel bir hayır işlemiş olacağız. Allah korusun, yarın bizim bir ihtiyacımız olmayacağını kim garanti edebilir. 
Bu düşüncelerle herkesi düşünmeye ve bağış kampanyasına katılmaya davet ediyoruz.
                                        Sinan ÇİLELİ
                                           Kent Konseyi Başkanı

 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER