Kent Konseyleri ne oldu?

Yönetmeliğe göre yerel seçimlerin ardından 3 ay içinde kurulması gerekiyordu...

Kent Konseyleri ne oldu?

GENEL KURULLAR 
2006 yılında çıkarılan ve Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik gereği belediye başkanları, yerel seçimin ardından 3 ay içinde kent konseyi genel kurulunu toplaması gerekiyor. Ancak Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere hiçbir belediye Kent Konseyi Genel Kurulunu toplantıya çağırmadı. 
ZAMAN GEÇİRMEDEN 
Şehrin ortak aklının yönetime yansımasına sağlayacak olan kent konseylerinin neden kurulmadığını sorgulayan Genel Yayın Müdürümüz Sezai Matur Belediye Başkanlarına çağrıda bulundu. Matur başkanların  zaman geçirmeden kent konseylerinin genel kurullarını toplaması ve yönetimlerinin oluşumunun sağlanmasını istedi. 
UFUK AÇACAK KİŞİLER 
Kent konseylerinin gerektiği gibi çalışması halinde bir çok sorunun bugüne kadar çok kolayca çözülebileceğini kaydeden Sezai  Matur kent konseyleri yönetimlerini oluştururken, belediye başkanlarının güdümünde çalışacak kişilerin değil, onların ufkunu açacak kişilerin tercih edilmesini önerdi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 14:02
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
hamdi şenoğlu
hamdi şenoğlu - 1 yıl Önce

İyi bir konuya değinmişsin.Çok teşekkürler.Kent konseyleri kurulduğunda insanlar siyaset gözetmeksizin komisyonlara katılmıştı.malesef sonunda onuda siyasallaştırdılar.Halbuki İyi düşünen bir belediye başkanı için bedava projeydi,bedava veriydi.halkın istekleri ön plandaydı.başarılı işler yapılabilirdi.Malesef istemediler.