Kent Park'tan yer istediler

Sakarya Lösemi ve Kanser Hastaları Derneği Başkanı Nihal Akar, derneğin gönüllü destekçileri ile Elegant Tesisleri’nde bir araya geldi

Kent Park'tan yer istediler

Sakarya Lösemi ve Kanser Hastaları Derneği Başkanı Nihal Akar, derneğin gönüllü destekçileri ile Elegant Tesisleri’nde bir araya geldi. Sakarya’da derneğe kayıtlı yaklaşık 500 kadar kanser hastası olduğunu belirten Akar, kanser hastaları dernek binasının şehir merkezinde büyük bir binanın dördüncü katında ve kiracı olarak bulunduğunu hatırlattı. Bu yerde hastalara sağlıklı hizmet veremediklerini ifade eden Akar, büyük zorluk çektiklerini anlattı.
MORAL ÖNEMLİ
Adapazarı şehir merkezinde kalan eski Zirai Donatım Fabrikası’nın taşınmasıyla yeşili bol olan bu alan üzerinde Kentpark kurulduğunu dile getiren Akar, “Burada fabrikadan kalan ve kullanılmayan bir iki katlı birkaç bina vardı. Bu binaların bir tanesini dernek için Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden istedik. Tamam dediler, ancak daha sonra o binaların başka kurumlara tahsis edildiğini öğrendik. Burada dernek binamız olsaydı hem çok daha iyi hizmet verebilir, hem de hastalarımız sıkıldıklarında aileleri ile birlikte parkta dolaşabilirlerdi. Kanser hastaları için moral ve temiz hava çok önemli. Burası dernek için çok güzel bir yer olurdu. “ diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER