'Kentsel dönüşüm güdük kalmıştır'

Haftalık basın toplantısı yapan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, kentsel dönüşüm konusuna, “Sakarya kentsel dönüşüm güdük kalmıştır” dedi.

'Kentsel dönüşüm  güdük kalmıştır'

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık olağan basın toplantısını parti il binasında gerçekleştirildi. Yerel ve genel gündeme dair açıklamalarda bulunan Bülbül, partisinin Konya’da gerçekleştirdiği Türkçe Mitingi’nin medya tarafından haber yapılmamasını eleştirerek, “Başbakan’ın Rize konuşması neredeyse 17 kanalda canlı yayınlanırken, Genel Başkanımızın Konya mitinginde yaptığı tarihi konuşma görmeden geliniyor. MHP’nin görevini yapmadığını söyleyen medya tamamen ambargo altındadır” dedi.
ACİL TEDBİR
Sakarya’daki kentsel dönüşüm çalışmalarını eleştiren Bülbül, “Ciddi anlamda risk taşıyan binaların yıkılması ve acilen tedbirlerin alınması gerekiyor. Can ve mal güvenliği açısından kentsel dönüşüm çalışmalarının bir an önce yapılması gerekirken henüz bu konuda adım atılmıyor. Bu büyük bir vebaldir. Kentsel dönüşüme en fazla ihtiyaç duyan Sakarya’da bu çalışmalar güdük kalmıştır” diye konuştu.
ATIL YENİKENT
Yenikent bölgesinin sosyal ve kültürel açıdan tamamen yetersiz kaldığını belirten Bülbül, “Kafeterya dışında başka bir faaliyet yok. Yenikent sadece konut bölgesi olarak göze çarpıyor. Toplu ulaşımda birçok sıkıntısı var. Yenikent için hafif raylı sistemin yapılan fizibilite çalışmalarında atıl olacağı ortaya çıkmış olabilir. Ancak yine de belli bir dönem belli bir zarar göze alınarak bu bölgeye hafif raylı sistem yapılması gerekiyor. Yenikent için Adapazarı ve Büyükşehir Belediyesi hiçbir ciddi adım atmadı” şeklinde konuştu.
KARASU DEMİRYOLU
Karasu Demiryolu’nun bitmemesi ile ilgili de konuşan Bülbül, “Bu çalışma AKP açısından yüz karası haline geldi” dedi. AKP Milletvekili Hasan Ali Çelik’in sürekli olarak demiryolu ile ilgili açıklama yaptığını söyleyen Bülbül, “Çelik, 2014 yılının sonunda demiryolunun bitirileceğini söylüyor. Bugüne kadar millet ve devlet ciddi şekilde zarara uğratılmıştır” şeklinde konuştu. İktidarın yatırımlarının takipçisi olacaklarını belirten Bülbül, “İktidarın en başarılı olduğu yer reklam ve propaganda. Eski binaları süsleyip, oraları sanat merkezi diye açmak bir başarı değildir” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER