KESİLEN FATURALARIN GERÇEKLİKLERİ KOMİSYON TARAFINDAN ARAŞTIRILACAK: İSPİROĞLU DÖNEMİNE İNCELEME

31 Mart seçimlerinin ardından bugün toplanacak olan Karasu Belediye Meclisi’nde, eski başkan Mehmet İspiroğlu dönemini incelemek için komisyon kurulacak. Başkan Sarı, komisyonda geçmişte belediye kesilen ve ödenmeyen faturaların inceleneceğini söyledi

KESİLEN FATURALARIN GERÇEKLİKLERİ KOMİSYON TARAFINDAN ARAŞTIRILACAK: İSPİROĞLU DÖNEMİNE İNCELEME

İLK TOPLANTI BUGÜN

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Karasu Belediyesi Meclisi yeni dönemin ilk toplantısı bugün gerçekleştirilecek. 2019-2024 döneminin ilk toplantısına Belediye Başkanı İshak Sarı başkanlık edecek. Meclis toplantısında 13 madde görüşülerek karara bağlanacak. Gündemin en dikkat çekici maddesi ise 10’uncu madde oldu.
MALİ YAPIYA İNCELEME
Meclis toplantısında 2009-2019 yılları arasını kapsayan dönemin idari ve mali yapısının incelenmesi için komisyon kurulacak. Eski Başkan İspiroğlu’nun görev yaptığı dönemin gelir ve giderleri ile birlikte personellere ödenen paraları belirlemek için kurulacak komisyonda muhalefetten de isimlerin olacağı öğrenildi.
UZMANLARDAN DESTEK
Komisyonun mali konularda uzman isimlerden de destek alacağı ifade edildi. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı geçmiş dönemde belediyeye kesilen ve ödenmeyen bazı faturaların olduğunu belirterek, “Belediyeye fatura edilen ve geçmiş dönemde ödenmeyen faturaların gerçekliğini araştıracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER