Kesintiler bıktırdı! İş adamı böyle isyan etti 

Son aylarda sık sık yaşanan elektrik kesintileri şehirdeki bir iş adamını isyan ettirdi. İş adamı, yaşadıklarını ve endişelerini böyle anlattı 

Kesintiler bıktırdı! İş adamı böyle isyan etti 

sakaryayenihaber.com -

Son aylarda şehrin çeşitli bölgelerinde sık sık ve uzun süreli elektrik kesintileri yaşanıyor. 

Bazı günler elektriklerin peş peşe gidip gelmesi elektronik cihazlara da zarar verdiği gibi, hayatın akışını da olumsuz etkiliyor. 

Arifiye'de parke ve ahşap ürünleri üzerine fabrikası bulunan bir iş adamı da elektrik kesintileri nedeniyle yaşadıklarını ve endişelerini anlattı. 

Gazetemize mail gönderen iş adamının anlattıkları şöyle: 


"Son 3 aydır yaşadığımız ve artık işyerlerine, esnafa ve vatandaşlara rahatsızlık verecek düzeye gelmiş bir konuyu sizlerin gündeminize getirmek ve dikkatinizi çekmek için yazıyorum.


Biz Adapazarı ilçesinde oturuyoruz. Son 3 aydır gece, gündüz, akşam, sabah demeden ve hiçbir bilgi verilmeden elektriklerimiz kesiliyor ve bir müddet sonra tekrar geliyor. SEPAŞ'ı aradığımız zaman sadece bir telesekreter çıkıyor ve Adapazarı, Sapanca, Kocaeli vs bölgelerinde elektriklerin kesildiği ve ekiplerin müdahale ettiği bilgisi sesli yanıt sistemi üzerinden duyuruluyor. Her ne kadar 1-2 saat içerisinde elektrikler gelse de bunun süreklilik arz etmesi bizleri tedirgin etmektedir.

Sizlere son 4 gündür tespit edebildiğimiz kesintileri aşağıda saatleri ile birlikte paylaşıyorum.

07.08.2020 - 02:14 / …

08.08.2020 - 12:45 / ...

08.08.2020 - 15:15 / …

09.08.2020 - 07:41 / …

09.08.2020 - 13:02 / …

10.08.2020 - 01:18 / …

10.08.2020 - 07:55 / …

Bu kesintilerin son 3-4 aydan önce olmaması veya çok nadir gerçekleşmesine rağmen, şu an her gün günde 3-4-5 kez gerçekleşmesi bizleri hem üzmekte hem de tedirgin etmektedir.

Böylece, işyerlerinin mağdur olmasına, esnafın pandemi zamanında yaşadığı olumsuzlulara bir de daha önce olmayan elektrik kesintilerinin eklenmesine, evdeki elektronik cihazlar, buzdolabı vs. ev aletlerinin bozulmasından tutun da internet üzerinden çocuklarımızın aldığı eğitimlerinin sekteye uğramasına, evinden çalışan insanların mağdur olmasına kadar (vb.) bir çok olumsuz etkisini yaşıyoruz.

Aldığımız duyumlar, Sedaş'ın alt yapısının yeterli olmadığı ve bunu da sadece arızalar çıktıktan sonra müdahale edecek şekilde organize olduğu, yabancı ortalığı olduğu için yatırım yapılmadığı şeklinde doğruluğunu teyit edemediğimiz söylentiler duyuyoruz.

Ancak burada mağdur olanların işyerlerinin, iş verenlerin, esnafın ve bizlerin olduğunu düşünüyoruz.

Sakarya ilimizde birçok HES olmasına rağmen, bu kadar çok elektrik kesintisinin yaşanmasına anlam veremiyoruz.

Bu konuda hem kamuoyunun SEPAŞ tarafından bilgilendirilmesi gerektiğini, hem de yetkili ve düzenleyici kurumların SEPAŞ'ın alt yapısı, sorun çıkartan bağlantı ve bölgeleri ile elektrik hat ve trafolarının sorunsuz çalışır hale gelmesi için ilgili görüşme ve uyarıları yapmasını ve acilen bir çözüm bulunarak bilgi verilmesini rica ediyoruz.

Göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için şimdiden teşekkür etmek isteriz.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 12:34
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER