Kılıçaslan: "Bezci'nin sözleri malumun ilamıdır"

Andımızın okunmasını "faşistçe bir uygulama" olarak yorumlayan SAÜ öğretim üyesi Bezci'ye bir tepki de İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'dan geldi 

Kılıçaslan: "Bezci'nin sözleri malumun ilamıdır"

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, açılım sürecinin en ateşli savunucularından ve kamuoyunda pelikancılar olarak tanınan Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi yönetim kurulu üyesi ve  Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Bünyamin Bezci’nin, uzaktan eğitim dersinde “Öğrenci Andı” ile ilgili yaptığı açıklamaları esefle kınadıklarını ama çok da şaşırmadıklarını belirtti.
“Defalarca eleştirdik"
Kılıçaslan: “Kamuoyunun da bildiği gibi Danıştay 8. Dairesi’nin,  2018 yılında aldığı kararla ilköğretim okullarında okunan "Öğrenci Andını kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmiş ve dava konusu iddiaları andın kaldırılmasını gerekli kılacak nitelikte görmemiş olmasına rağmen ısrarla uygulamaya konmamasını defalarca eleştirmiştik. Hatta İYİ Parti Grubu olarak TBMM’ne verdiğimiz “Danıştay’ın aldığı kararın uygulanması” hakkındaki önergemiz AK Parti ve HDP'nin red, MHP'nin ise çekimser oylarıyla reddedilmişti" diye konuştu. 

"MHP'li yetkililer cevap vermeli"
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Kılıçaslan sözlerine şu şekilde devam etti: “Anlaşılıyor ki MHP’nin Ak Parti’ye diktiği milliyetçi gömleği AÇILIM zihniyetinden kurtulamamış bazılarına iyice dar gelmeye başlamış. Bir gün Bülent Arınç, bir gün İhsan Arslan ve son olarak da Bünyamin Bezci gibi içinde “Türk” olan her şeye alerji geliştiren kişilere gerekli cevabı bizden ziyade, sonsuza dek ortaklık kurdukları MHP’li yetkililer vermelidir. “ dedi.
“Gündeme taşınsın"
Kılıçaslan: “Ayrıca buradan bir kez daha teklif edelim. Daha önce ÇEKİMSER oy verdikleri Danıştay kararının uygulanması önergesini hemen TBMM gündemine taşısınlar ve hep birlikte EVET oyu verelim ve samimiyetlerini görelim. ”diyerek sözlerine son verdi

banner3
YORUM EKLE