KILIÇDAROĞLU, HÜKÜMETE TANK PALETLE İLGİLİ YENİ ÇAĞRIDA BULUNDU: CHP'DEN İLGİNÇ ÇIKIŞ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a silah fabrikasının Katar ortaklı BMC’ye devriyle ilgili, “Katar’la sözleşmeyi iptal et, bir hafta içinde sana 50 milyon doları bulmazsan siyaseti bırakacağım” dedi

KILIÇDAROĞLU, HÜKÜMETE TANK PALETLE İLGİLİ YENİ ÇAĞRIDA BULUNDU: CHP'DEN İLGİNÇ ÇIKIŞ

ORDU’DA KONUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da STK temsilcileri ve muhtarlar ile buluşma toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek Arifiye'deki Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesiyle ilgili Katarla yapılan sözleşmenin iptal edilmesini istedi.
5 FABRİKADAN BİRİ
Tank Palet Fabrikası’nın bugünkü değerinin 20 milyar dolar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Dünyada tank üreten 5 fabrikadan birisi. Bu fabrikayı Katar ordusuna neden veriyorsun. Bizi terörist olarak suçluyorlar ama bu ülkenin silah fabrikalarını savunmak sadece bana mı kaldı? Niye diğerleri de savunmuyor?” diye konuştu.
SEN DE KURTULACAKSIN
Kılıçdaroğlu, “Erdoğan fabrikaya yatırım için 50 milyon dolar gerektiğini söylüyor. Devasa Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milli geliri 800 milyar dolar. Sen o sözleşmeyi iptal et, vallahi de billahi de 50 milyon doları ben sana bulacağım. Sözleşmeyi iptal et, 50 milyon doları bir hafta içerisinde bulamazsam, ben siyaseti bırakacağım. Sen de kurtulacaksın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER