KİTAP İÇİN KAPI KAPI DOLAŞIYORLAR

SAÜ öğrencileri Felsefe Topluluğu öğrencileri,, kütüphane ihtiyacı olan köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap topluyor.

KİTAP İÇİN KAPI KAPI DOLAŞIYORLAR

26 KİŞİLİK EKİP
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Felsefe Topluluğu öğrencileri, kentte kütüphane ihtiyacı olan köy okulları için "Her Evden Bir Kitap" kampanyası başlattı. Kampanya doğrultusunda kapı kapı dolaşıp evlerden şimdiye kadar 12 bin kitap toplayan öğrenciler, bu kitaplarla 10 köy okuluna kütüphane kurmayı hedefliyor. Projenin başkanlığını yürüten Ufuk Doğan, yaptığı açıklamada, kampanya kapsamında 26 ekip arkadaşıyla kapılarını çaldıkları ailelerden evlerinde okumadıkları veya ihtiyaç fazlası kitapları paylaşmalarını istediklerini söyledi. 
10 KÖY OKULU
Tüm kütüphanesini bağışlayan ailelerle de karşılaştıklarını aktaran Doğan, "Bu şekilde 7 haftalık süreçte 12 bin kitap toplayarak kampanyamızı tamamladık. İnşallah Sakarya'da 6 köy okulu, 2 lise ve şehir dışında 2 olmak üzere toplam 10 köy okuluna kütüphane kuracağız. Amacımız, olumsuz şartlarda köy okullarında eğitimlerine devam eden çocukları kitapla buluşturmak, kültür gelişimlerine katkı sağlamak." diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort