KIZILAY'A DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve Yönetim Kurulu Kızılay haftası nedeni ile Türk Kızılay’ı Sakarya Şubesini ziyarette etti. Ak ziyaretinde, toplum olarak Kızılay’a destek olunması gerektiğini ifade ederken, kan bağışında da bulunulması gerektiğini

KIZILAY'A DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU
banner24

Türk Kızılay’ı Sakarya Şubesi başkanı Zahit Tiryaki Kızılay haftasında ziyaret eden AKP Adapazarı ilçe teşkilatını kutladı  Kızılay olarak Türkiye’de ve Dünyada bir çok yere yardımda bulunduklarına değinen Tiryaki, Kızılay tarafından yapılan yardımlar ve Kurban Bayramında kurbanlar hisselerini bağışlayan vatandaşların kurban kesimleri ve kurban etlerinin dağıtım şekli hakkında bilgiler verdi. Türk Kızılay’ı olarak her zaman hazır olduklarını ve ihtiyaç sahiplerine anında ulaştıklarını söyleyen Zahit  Tiryaki Kızılay 1868 yılında kurulduğunu ifade ederek, bu güne kadar geliş süreci hakkında bilgiler verdi.
DÜNYANIN HER YERİNE
AK Parti Adapazarı ilçe Başkanı Mustafa Ak ise toplum olarak tarih boyunca mazlumun yanında olduğumu ifade etti.  Başkan Ak, “Kızılay ülkemizin büyümesi ve güçlenmesi ile birlikte yardım elini dünyanın en ücra köşelerine en kısa şekilde ulaştırmaktadır. Devletimiz ve Kızılay’ımız bağışçıların bağışlarının doğru yere hızlı bir şekilde ulaştırılması konusunda gerekli hassasiyeti göstermektedir” şeklinde konuştu.
KAN BAĞIŞINA DAVET
Somali’de,  Arakan’da,  Myanmar ‘da yardıma ihtiyaç olan bütün her yerlerde ülkemiz gerekli olan yardımları Kızılay aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını ifade eden Ak, “Kızılay’ımıza millet olarak sahip çıkmalı ve yapmış olduğumuz bağışlarımızı arttırarak Kızılay’ımızı güçlendirmeliyiz. Kızılay’ımız hastalıklarda ameliyatlarda kana ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza istenilen kan grubuna göre kan tedarik etmektedir. Kan vermek hayat kurtardığı gibi kan veren kişilerin sağlıklı olmasını sağlamaktadır, kan hayattır. Bir hayatta biz kurtaralım sloganı ile tüm sağlıklı vatandaşlarımızı Kızılay’a kan bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21