KIZILAY'DAN ARAKAN'A YARDIM KAMPANYASI

Kızılay, ülkeleri Myanmar'da saldırıya uğrayan ve göç etmek zorunda kalan Arakanlı Müslümanların yaralarını sarmak için “Arakan’a can ol” adıyla insani yardım kampanyası başlattı

KIZILAY'DAN ARAKAN'A YARDIM KAMPANYASI

Konuyla ilgili açıklama yapan Zahit Tiryaki, “Kızılay Sakarya Şubesi olarak tüm gücümüzle yaraları sarmaya çalışacağız. Sakaryalı hayırseverlerimiz Halep için, Afrika için ve diğer bütün yardım kampanyalarında nasıl destek vermişlerse bugün de  Arakan içinde aynı desteği göstereceklerinden eminiz. 2868 Kısa mesaj hattına “Arakan” yazarak 1 SMS ile oraya milletimizin merhamet elini taşıyabiliriz” dedi.
BASKI ALTINDA YAŞIYORLAR
Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren Arakanlı Müslümanların yine büyük acılar yaşadığını vurgulayan Tiryaki, “Kızılay çocuk, kadın, genç, yaşlı yüzbinlerce Arakanlı Müslümanın yarasına merhem olmak için gerek Kızılay öz kaynaklarıyla, gerekse yardım kampanyasına gelecek destekle yüzbinlerce Arakanlı Müslümana yardım ulaştıracak. Bölgede Kızılay daimi delegasyon oluşturarak yardım faaliyetlerinin tek elden organizasyonunu yapacak ve yürütecektir. Bu kapsamda ortak paydaşımız olan AFAD ve diğer STK’ların da yapacağı katkılar önem arz etmektedir. Sakarya Şubesi olarak “Arakan’a Can Ol” yardım kampanyası için Tanıtım afişlerimiz ve bilboradlarla da  yardım kampanyamızı duyurmuş olacağız. Hayırseverler bizzat şubemize gelerek veya 0264 777 2868 nolu telefonlardan bizlere ulaşarak elden makbuz karşılığı da nakdi yardımlarını yapabilirler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER