Kızılay’dan yüzleri güldüren hediye

Sakarya’nın Erenler ilçesinde bedensel engeli nedeniyle yürüyemeyen 23 yaşındaki Arif’e Erenler Kızılay Şubesi’nin öncülüğünde alınan üç tekerlekli elektrikli bisiklet yüzleri güldürdü.

Kızılay’dan yüzleri güldüren hediye

Sakarya’nın Erenler ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan bedensel engelli 23 yaşındaki Arif Olkan özel eğitim öğrencisi olması ve sağlık sorunları nedeniyle ilgili sağlık kuruluşlarına gidip gelme konusunda yaşadığı sıkıntılar, Erenler Kızılay Şubesi öncülüğünde hayırsever bağışçılarının destekleriyle alınan üç tekerlekli elektrikli bisiklet ile çözüme kavuştu.

“MUTLU OLDULAR”

Türk Kızılay Sakarya İl Başkanı Zahit Tiryaki, Erenler Şube Başkanı Ahmet Özgedik, İl Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Demir Deniz tarafından Erenler ilçesindeki evlerinde baba Şaban Olkan’a teslim edilen üç tekerlekli elektrikli bisiklet ailenin yüzünü güldürdü. Baba Şaban Olkan, ‘Kızılay yetkililerine çok teşekkür ediyorum, bu hediyeleri ile bizi çok mutlu ettiler. Bu elektrikli bisiklet bizlerin hayatında çok büyük kolaylık sağlayacak’ diye ifade etti

“3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR”

Türk Kızılay Sakarya İl Başkanı Zahit Tiryaki ve Erenler Şube Başkanı Ahmet Özgedik yaptıkları açıklamalarda, “gece gündüz demeden tüm gücümüzle, hayırsever bağışçılarımızın destekleri ile Milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu ailemizin bedensel engelli çocuklarının okul ve sağlık kuruluşlarına gidiş gelişlerinde yaşadıkları sıkıntıyı çözmek adına üç tekerlekli elektrikli bisiklet talepleri hayırsever bağışçılarımızın katkı ve destekleri ile çözmeye çalıştık, güle güle kullansınlar” diyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladılar.

banner3
YORUM EKLE