KOCACIK UYARDI: O DESTEKLER KAÇIRILMAMALI

Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ve Kırsal kalkınma desteklerinin açıklandığını söyledi.

KOCACIK UYARDI: O DESTEKLER KAÇIRILMAMALI

Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık (KOSGEB) KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ve Kırsal kalkınma destekleriyle  “İş dünyasında rekabetin bu denli yoğun olduğu böyle bir zamanda bu destekler kaçırılmamalı” dedi.  Kocacık tarafından yapılan bilgilendirmede  Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren firmalar için 1.500.000 TL’ ye varan destekler bulunduğunu vurguladı.
KAPSAMA ALANI
Verilen destekleri sıralayan Kocacık, “Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması.  Soğuk hava deposu.  Çelik silo.  Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera. Yenilenebilir enerji üretim tesisleri gibi bir çok konu hibe desteği kapsamında değerlendirilecek” dedi.
ÇAĞRIDA BULUNDU
KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ise İmalat sektörü KOBİ'lerine verilecek desteğin üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira olduğunu ifade eden Kocacık, verilen bu kredilerin ciddi bir fırsat olduğunu belirtti. Bu desteklerden faydalanmayı düşününlere seslenecek Kocacık, “Buradan çağrım ilgili sektörde faaliyet gösteren şirketlerin bu türlü devlet desteklerinden faydalanmalarıdır. Rekabetin bu kadar yoğun yaşandığı günümüz iş dünyasında bu türlü destekler rakiplerinize göre sizi bir adım öne geçirecektir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER