Kocasından 20 yıldır boşanamıyor: Hayatta mı bilmiyorum

Romanyalı Filorin Dumitru ile tanışarak evlenen Sevdiye Dumitru, 20 yıldır boşanamadığını ileri sürdü

Kocasından 20 yıldır boşanamıyor: Hayatta mı bilmiyorum

Aslen Ferizlili olup Adapazarı’nda yaşayan 56 yaşındaki Sevdiye Dumitru, 20 yıl önce Romanyalı Filorin Dumitru ile tanıştı. Sevdiye Dumitru, Filorin Dumitru’nun Türk vatandaşı olabilmesi için kendisiyle evlendiğini iddia etti. Dumitru, Romanyalı Dumitru’nun, Türk vatandaşı olmadığı için sınır dışı edildiğini söyledi. Sevdiye Dumitru, 20 yıldır evlendiği Filorin’e ulaşamadığı için boşanamadığını ileri sürerek mağdur olduğunu söyledi.

4 DEFA MAHKEME AÇMIŞ

Boşanmak için 4 defa mahkeme açtığını söyleyen Sevdiye Dumitru, “20 yıl önce Filorin Dumitru isimli biriyle tanıştım. Konuştuk ve evlendik. Karşı taraf, Türk vatandaşı olabilmek için benimle evlendi. Sınır dışı edilince 20 yıldır mağdurum. Kendisi yabancı uyruklu olduğu için sınır dışı edildi. 20 yıldır kendisiyle irtibat kuramıyorum. 4 defa mahkeme açtım, karşı taraftan tebligat gelmediği öne sürülerek davalarım iptal edildi. Sadece 6 aylık bir evlilik olup bitecekti fakat 20 yıldır kendisi ihraç edildiği ve kendisine ulaşamadığım için boşanamadım, mağdurum” dedi.

YAŞAYIP YAŞAMADIĞINI BİLMİYOR

Romanyalı Dumitru’nun yaşayıp yaşamadığıyla ilgili bilgisi olmadığını söyleyen Sevdiye Dumitru, “20 yıldır kendisinden haber alamıyorum. Bir işlem yaptırmak istediğim zaman soyadımdan dolayı yabancı olup olmadığımı soruyorlar ve bu şekilde mağduriyet yaşıyorum. 4’üncü kez Adapazarı’nda mahkemeye başvurdum. Bana, ‘Karşı taraftan tebligat gelmediği için biz seni boşayamıyoruz’ dediler. Bir de masraflı oluyor. Gücümde yok, baya bir masraf açtım” diye konuştu.

YARDIMLARDAN FAYDALANAMIYOR

Evli olarak göründüğü için devletin bazı imkanlarından yararlanamadığını ileri süren Sevdiye Dumitru, “20 yıldır evli olarak göründüğüm için devletin bazı imkanlarından yararlanamıyorum. Ayrıca oğlumun sigortasından da yararlanamıyorum. Kendime ait evimde yok. 4 çocuğum var ve evliler. Bende yeğenlerimin yanında kalıyorum ve çok mağdurum. Herhangi bir gelirim olmadığı için tek başıma yaşayamıyorum. Bir an önce ayrılmak istiyorum ve devletten bu konuda yardım bekliyorum” ifadelerini kullandı. Serkan Ok

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 21:05
banner3
YORUM EKLE