Köln'den Sakarya'ya bisikletle geldi

Köln'den 3 bin 500 kilometre pedal çeviren Recai Karacapak'ın 50 günlük yolculuğu Sakarya'da sona verdi

Köln'den Sakarya'ya bisikletle geldi

Almanya Köln'de bisikletli bir protesto başlatan Recaai Karacapak, Türkiye'de büyük bir yankı uyandırdı.

İnşaat mühendisi Karacapak, Avrupa'da Türkiye için yapılan olumsuz haberler ve algı operasyonlarına tepki için yola çıktı.

Bisikletle Köln'de pedal çevirmeye başlayan Karacapak 45 gün sonra İstanbul'da Ayasofya'ya ulaştı. 

Burada televizyon kanallarına röportaj veren Karacapak'ın haberleri tüm ulusal yayın organlarında yayınlandı. 

Türkiye'de büyük ilgi gören Karacapak, buradan sonra pedal çevirmeye devam etti ve yolculuğun 50'nci gününde Sakarya'ya ulaştı. 

Hendek'te Sakaryalı vatandaşlarla bir araya gelen Karacapak, yolculuk boyunca yaşadıklarını anlattı. 

Sakaryalılardan büyük destek gören Karacapak, Türk bayrağını tüm dünyaya göstermek için pedal çevirmeye devam edeceğini söyledi.

DAHA ÇOK KİLOMETREM VAR

"Pandemi döneminde Türklere destek olmak için Köln'den Ayasofya'ya geldiğini söyleyen Recai Karacapak, "Köln'de inşaat mühendisiyim, şirketim var. Pandemi döneminde düşünmeye fırsatım oldu. Türk vatandaşlarına bu dönemde moral vermek için bisikletimle yola çıktım. 3 bin 300 kilometre pedal çevirdim, yeni geldim. Toplam 50 gündür yoldayım, 38 gündür de bisikletin üzerindeyim. Bisikletimdeki bayrağı Avrupa'da yaptırdım. Avusturalya'dan kırmızı kumaşını aldım. İpliğini Slovakya'dan aldım. Ay ve yıldızın kumaşını Macaristan'dan aldım. Karbon çubuğu da Sırbistan'dan geldi. 2 farklı terzi de Bulgaristan'da işçiliğini yaptı. Yolculuk esnasında birçok macera yaşadım. Köpekler kovaladı, sivrisinekler çok kötüydü. Çadırımı su bastı, rüzgardan uçtu. Başlangıçta çok yoruldum. 2-3 hafta sonra alıştım. Avrupa'daki Türkler ülkesinin arkasındadır. Vatanımızı hepimiz seviyoruz. Türklerin dostluğu için mücadele ediyoruz. Avrupa'da 5 senedir bir kere bile Türkiye'yi anlatan güzel bir haber görmedim. Artık susmak istemiyorum. Daha yollardayım, kat edecek çok kilometrem var. Yollar oldukça verilecek mesajlarım çoğalacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 14:07
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Fiş
Süleyman Fiş - 3 hafta Önce

Recai seninle gurur duyuyoruz koçum. Allah yardımcın olsun

SIRADAKİ HABER