Komşu ildeki pazarda sinirler gerildi!

Bolu’da Pazartesi günleri kurulan açık semt pazarında izin verilmeyen Sakaryalı pazarcılar, zabıta ve polisle karşı karşıya geldi 

Komşu ildeki pazarda sinirler gerildi!

Olay, sabah saatlerinde Bolu Gölyüzü Mahallesine kurulan açık semt pazarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde Sakarya'dan Bolu’ya gelerek kurulacak olan semt pazarında fide satmak için tezgah açmak isteyen esnaflara, gelen şikayetler üzerine zabıta ve bekçiler tarafından izin verilmedi. Kendilerine izin vermeyen bekçi ve zabıta ekipleri ile sözlü bir şekilde tartışan pazarcılar, duruma tepki gösterdi. Çıkan sözlü tartışma sonrası bekçiler, polis ekiplerinden destek istedi.

“Hep böyle sorun yaşıyoruz”
Tezgah açtırılmayan pazarcılardan biri, “Hep böyle sorun yaşıyoruz. Yok yasak, yok şu, yok bu. Bütün köylü bize diyor ki, ‘Buranın insanı alıyor, 5 liraya fide veriyor.’ Biz 3 liraya getiriyoruz diye bizi şikayet ediyorlar. Böyle bir şey olamaz. Millet bol bol fide ekiyor. Her sene aynı muhabbet” ifadelerini kullanırken, başka bir esnaf ise, “Ne yapalım hırsızlık mı yapalım, yolsuzluk mu yapalım” şeklinde konuşarak isyan etti.
Yaşanan tartışmalar sonucunda esnaflar, Bolu Valisi Ahmet Ümit ile görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda esnafların tezgah açmasına izin verildi.
Pazarcıların Sakarya'nın Pamukova ilçesinden Bolu'ya gittikleri belirtildi. 

İhlas Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 10:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER