KORKMAZ'DAN AŞI KRİZİ İDDİASI: AŞI EKSİKLİĞİ Mİ VAR?

Aile Sağlığı Merkezlerinde aşı krizi yaşandığını iddia eden Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı İrfan Korkmaz, “Aşı eksikliği nedeni ile oluşabilecek olumsuz bir durumun vebali kimin olacaktır?” diye sordu.

KORKMAZ'DAN AŞI KRİZİ İDDİASI: AŞI EKSİKLİĞİ Mİ VAR?

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Aile Sağlığı Merkezlerinde aşı krizi yaşandığını iddia etti. Yazılı bir açıklama yapan Korkmaz, “Aile Sağlığı Merkezlerine yaptığımız ziyaretlerde ve görüşmelerde merkezlerde aşı eksikliğinin olduğu bize iletilmiştir. Özellikle bebek aşıları ile ilgili yaşanan sıkıntı sağlık hizmetlerinde ciddi sonuçlar doğurabilecek niteliktedir” dedi.
VEBALİ KİMİN?
Korkmaz şunları söyledi: Aile hekimlerinin çalışma şartlarına gerekli hassasiyeti göstermeyip, onlara angarya nöbet dayatmak isteyenler, kendi üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmemektedirler. Aşılamayı aile hekimleri için bir kriter olarak belirleyen Bakanlık ne yazık ki aşı teminini gerektiği şekilde yapmamaktadır. Aşı eksikliği nedeni ile oluşabilecek olumsuz bir durumun vebali kimin olacaktır?
ÇARESİZLİK
Aşılamayı yüzde yüze yaklaştırdık diyen övünen idareciler bugünlerde Aile Sağlığı Merkezlerinde yaşanan aşı sıkıntısına neden duyarsız kalmaktadırlar? Lafa gelince bol keseden atanlar iş icraata gelince neden oldukları yerde dikilip kalmakta, hareket geçmemektedirler? Aile Sağlığı Merkezlerdeki arkadaşlarımız bu aşı krizi karşısında adeta çaresizlikle beklemektedirler. Birbirleri ile yardımlaşarak günlük krizleri atlatmaya çalışmaktadırlar. Bu sıkıntının bir an önce çözülmesini talep ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE