Korkunç senaryo! Sakarya için felaket olur...

JEOLOJİ Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, Marmara bölgesinde 7.6 büyüklüğünde deprem beklendiğini söyledi

Korkunç senaryo! Sakarya için felaket olur...

Deprem faciasını yaşayan Sakarya'yı da yakından ilgilendiren bir deprem uyarısı yapıldı.

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, bölgemizde 7.6 büyüklüğünde bir deprem beklediklerini söyledi.

KUVVETLE MUHTEMEL

Bursa, İstanbul ve Sakarya'nın da aralarında bulunduğu diğer illerin de etkileneceğini söyleyen Er, "Bugün itibariyle Silivri açıklarında sismik boşluk olarak adlandırılan yerde oluşabilecek bir depremin büyüklüğü 7.6 civarındadır. 7.6 şiddetinde bir deprem beklenmektedir. Bu şiddette bir depremi Marmara bölgesinin çevresindeki illerin hissetmesi kuvvetle muhtemeldir" dedi.

İTALYA VE AVUSTURYA BİLE HİSSEDER

Bu depremin İtalya ve Avusturya'dan bile hissedebilecek ölçüde olduğunu ifade eden Er, "Dolayısıyla 7.6 şiddetindeki bir deprem de İtalya ve Avusturya’dan hissedilebilecek bir depremdir. Bu deprem buradaki şehirleri etkiler. Bu depremin oluşturduğu fay hattı kuzey kolu olarak adlandırılan fay hattı. Bunun orta kolu olan fay hattı Gemlik’ten başlayıp İznik’e, Karacabey’e, Mudanya’ya paralel kesip, Karacabey’e devam eden bir fay hattıdır." diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıymet pekçalışkan
Kıymet pekçalışkan - 8 ay Önce

Öncelikle Allahım tüm müslüman alemini korusun inşAllah az olur fazla hissedilmez çünki 1999 depreminde nerdeyse aklımı kaçırıyordum pisikolojim kaydı sakaryalıyım depremde uyanıktım çok fena birşeydi kıyamet kopuyor sandım Allaha emanet olun

ayhan sarıca
ayhan sarıca - 8 ay Önce

Devlet binalarını, hastaneleri, üniversite yurtlarını, Büyük otelleri, toplu halk kullanımı olan yapıları, mümkünse okulları acilen en sağlam bölge olan Yenikent'e taşımalı.
Nasıl valilik oradaysa, Büyükşehir belediye binası da dahil, diğer önemli yapılarda taşınmalı. Serdivan yamaçları çok riskli oradaki binalarda toprak kaymaları için ne tür önlemler alınabilir konusunda çalışma yapılmalı.

Saygılar