Korona sahilde bayram ediyor

Sakarya'dan ve bölgeden Kandıra'ya giden sıcak havalardan bunalan vatandaşlar serinlemek için sahillere akın etti.

Korona sahilde bayram ediyor


Bu haftasonu Sakarya'da ve bölgedeki diğer illerde bunalan vatandaşlar Kandıra'nın sahillerine akın etti. 

Karasu ve Kocaali sahillerinin yanı sıra burayı da tercih eden Sakaryalı tatilciler Cebeci, Kerpe, Kefken sahillerini doldurdu. 

Sıcak havalarda serinlemek isteyen vatandaşlar kendilerini serin sulara bıraktı. Yetişkinler, güneşin ve kumun tadını çıkarırken, gençler ve çocuklar ise yüzüp, oyunlar oynayarak tatilin keyfini sürdü.

Plajlarda bazı vatandaşlar korunabilmek için sosyal mesafeye dikkat etmeye çalışırken, bazı vatandaşlar ise kendilerini Allah’a emanet ettiklerini söyledi.

“Allah koruyor beni başka nasıl korunacağım?”

Tatil yapmak için plaja geldiklerini söyleyen 73 yaşındaki İsmail Taşkın, “Karadeniz sahilinde, Kerpe sahilinde korona virüs mü olur? Millet birbirine giriyor. Nerede maske? Jandarma akşam maske sordu bana. Yolda yürürken maske mi sorulur? Burada maske sorulması lazım. Bu alemde korona virüs olmaz. Korona virüs kimseye gelmez. Gelmediği için de böyle olur. Allah koruyor beni başka nasıl korunacağım? Deniz koruyor” dedi.

“Tuzlu suda virüsün bulaşmadığını söylemişlerdi”

Deniz suyundaki tuz ile birlikte korona virüsün bulaşmayacağını düşünen Emin Düz de, ”Eğlenceli, huzurlu, işin stresini atabilmek için tatil en doğal şey. Maskemizi takıyoruz, temizliğimizi yapıyoruz, sosyal mesafemizi koruyarak virüsten korunuyoruz. Suya giriyoruz. Tuzlu suda virüsün bulaşmadığını söylemişlerdi, yani bulaşmayacağı söyleniyor. Bunun için herhangi bir önlem yok zaten. Ama plajlarda tabii ki sosyal mesafe, maske kuralı gibi tedbirlerimizi alıyoruz” şeklinde konuştu.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER