Korona verisini paylaştı: Sakarya yüzde 95

Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakaryalıların maske zorunluluğuna yüzde 95 uyum gösterdiğini söyledi

Korona verisini paylaştı: Sakarya yüzde 95

Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Yenihaber'e özel açıklamalarda bulundu. İşte Kaya'nın açıklamalarından satır başları: 


‘İLK BAŞLARDA HAFİFE ALINDI’


Kovid-19 salgını süreciyle ilgili de bilgi veren Kaya, “Salgın ilk başlarda biraz hafife alındı ama baktık ki insanlar bilinçli değil bizde üst rakamlardan cezalar yazdık. Normalde 300 TL’lik ceza kesilecekken, 3 bin TL ve üzerinde cezalar kestik. Sakarya’ya salgın, İstanbul ve Ankara’ya yakın olması münasebetiyle erken girdi. Bizim de bunun önünü kesmemiz gerekiyordu. Emniyet’te çalışan bütün arkadaşlarımızı sokaklara dağıtarak tavizsiz bir şekilde yaptırımlar uygulattırdık” şeklinde konuştu. 


SAKARYA’DA, MASKE UYUMU YÜZDE 95


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun her hafta düzenli olarak toplantılar gerçekleştirdiğine dikkat çeken Kaya, "Bakanımız, pandemi sürecini çok üst düzeyde ve kararlı bir şekilde takip ediyor. Biz de bu talimatlar doğrultusunda tedbirleri kararlılıkla uyguluyoruz. İçişleri Bakanlığı’mızın göndermiş olduğu genelgelere göre, il genelinde denetimlerin yapılması adına heyetler oluşturuldu. İlimizde yüzde 95’lik kesim maskeye konusunda duyarlılık gösteriyor. Bazı yerlerde sorunlar yaşanabiliyor, mesela dolmuşlarda ayakta yolcu taşıyan, yasak olmasına rağmen kahvehanelerde oyunların oynanması gibi durumlar olabiliyor fakat biz bunlara asla taviz vermiyoruz" dedi. 

Sakarya'da binlerce kişiye ceza yazıldı

Sakarya'da koronaya yakalanan polis sayısı

Sakarya'da koronalılar MİS'ten kaçamayacak

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 18:24
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Duyarli
Duyarli - 1 ay Önce

Maskelerede denetim dart heleki su siyahaskelerin teli yok insan istesebile burnuna erismez omaske uretim,satim yerleri acilen durdurulmali.yoksa omaskenin ceneye kola takilandan farki yok.

Ferit ozel
Ferit ozel - 1 ay Önce

Sağlık her şeyden önemli cezalar bence iyi

SIRADAKİ HABER