Köşesinde "65 yaşa hapis" yazmıştı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam yaptığı açıklamada 65 yaş üstü vatandaşların her gün belirli saatler arasında sokağa çıkabileceğini söyledi.

Köşesinde "65 yaşa hapis" yazmıştı...

sakaryayenihaber.com -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun bir süre sonra yüz yüze gerçekleşen kabine toplantsının ardından alınan kararları açıkladı. Erdoğan, yaptığı açıklamada 65 yaş üstü için alınan yeni kararları da paylaştı. Erdoğan açıklamasında, "65 yaş üstü vatandaşlarımız haftanın her günü 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarıya çıkabilecektir. Milli parklar ve doğal parkları; sağlık çalışanları, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsiz olacaktır" ifadelerini kullandı.

KÖŞESİNDE KALEME ALDI

Bilindiği üzere Sakarya Yenihaber köşe yazarlarından Fazlı Köksal dünkü köşe yazısında 65 yaş üstü için uygulanan kısıtlamaları kaleme almıştı. Köksal 'Bu Yazıyı Yazmazsam Çatlayacaktım…' başlıklı yazısında, "65 yaşın üzerindekilerin de insan olduğu unutulmasın, onlara vebalı gibi davranılmasın; Yürüyüş yapabilecekleri, güneşlenebilecekleri, etrafı seyredebilecekleri, market alışverişi yapabilecekleri özetle insan olduklarını yeniden hatırlayabilecekleri 2-3 saatlik izin verilsin; Bakanlıklarımız, belediyelerimiz, yaşlılarımızı arasın, hallerini hatırlarını sorsun; sokağa çıkma yasağı kesintisiz sürecekse, kronik hastalıkları olanları evinde muayene edecek, periyodik iğnelerini yapacak sağlık personeli görevlendirsin" ifadelerini kullandı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER