Kriz Uzun Çarşı'da vurdu

Kriz Uzun Çarşı'da vurdu

Kriz Uzun Çarşı'da vurdu

Yaşanan ekonomik krizden dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirten Uzun Çarşı esnafı 'Uzun Çarşının tarihi bir değeri kalmadı, artık burada esnaflığın bitme noktasına geldi.' Diyerek kiralarını ödemekte güçlük çektiklerini dile getiriyorlar.

Ekonomik kriz
Ekonomik krizin etkisini iyice hissettirdiği şu günlerde esnaflar günü kurtarmanın hesaplarını yapıyorlar. Yaşanan ekonomik krizden en çok kendilerinin etkilendiğini söyleyen Uzun Çarşı esnafları ise gelirlerinin giderlerini karşılayamadığını belirterek, ekonomik krizin boyutu hakkındaki gerçeği ortaya koyuyorlar. Özellikle Uzun Çarşıda esnaflığın bitme noktasına geldiğini belirten uzun çarşı esnafları 'Uzun çarşının tarihi bir değeri artık kalmadı' diyorlar.

'Nostalji yeri oldu'
Uzun Çarşıda alışveriş durgunluğunu birazda vatandaşlara bağlayan esnaflar 'Halkımız da bir Çark Caddesi zihniyeti gelişti. Son zamanlarda Çark Caddesi'nde açılan yeni mağazalar işlerimizi çok etkiledi. Neredeyse bütün gençlik oralarda alışveriş yapıyor.' dediler. Uzun çarşıdaki kalabalık görüntünün bir aldatmaca olduğunu belirten esnaflar 'Bu kalabalık alış veriş kalabalığı değil. Artık uzun çarşıya sadece dolaşmak ve nostalji yapmak isteyenler uğruyor.' dediler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE