Kurbanlık fiyatları vatandaşı sevindirdi

Yaklaşan kurban bayramı öncesi kurbanlık hayvan fiyatlarının çok yüksek olmadığı ve alınabilir olduğu yönünde hemfikir olan vatandaşlar fiyatları yüksek tutan hayvan pazarlarına ise kimsenin uğramadığını belirtiyor.

Kurbanlık fiyatları vatandaşı sevindirdi

Sakaryalılar kurbanlık hayvan fiyatlarının bu sene normal seyrinde olduğunu belirterek, fiyatların kendilerini sevindirdiğini söylediler.
Durkaya Coşkun isimli vatandaş, “Fiyatlar aşağı yukarı normal seviyede. Fakat bazı pazarlar fiyatları çok yüksek belirledi. 200 kiloluk bir hayvana 4 bin TL isteniyor. Bu şekilde fiyatı yüksek tutan pazarlar talebin fazla olmadığını söylüyorlar ama bu yanlış. Talep bu sene oldukça fazla. Onlar, fiyatı yüksek tuttukları için vatandaş o pazarlardan alışveriş yapmıyor” derken, hayvan piyasasının durumu hakkında konuşan Nurettin Özdemir ise, “Ülkemizde hayvancılık bence yeterli seviyede. Piyasada hayvan çok. Vatandaşın talebini karşılayabilir” dedi.
Hayvan alırken vatandaşın bazı hususlara dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Bayram Kuş isimli vatandaş ise şunları söyledi: “Dinimizin bize belirlediği bazı kurallar var. Öncelikle bu kurallara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun dışında hayvan alırken öncelikle kuyruğunun kısık olmaması, dişlerinin sağlıklı olması, boynunda bir sakatlığı olmamasına dikkat edilmelidir.”
Sakarya’da büyükbaş hayvanlar için 2 bin 600 ila 6 bin 500 TL fiyat istenirken küçükbaş kurbanlıkların fiyatları ise 400 ila 700 TL arasında değişiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER