Kurs Belgelerini bakanlar verecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Eğitime katılan çiftçilere yönelik sertifika törenine katılmak üzere ilimize geliyor.

Kurs Belgelerini  bakanlar verecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında, 14 Mayıs 2012’de Ankara’da düzenlenen Dünya Çiftçiler Günü’nde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan huzurunda Kadın Çiftçilerin Eğitimi konusunda imzalanan protokol çerçevesinde, 5 pilot ilde kadın çiftçi eğitimi yapıldı. Eğitimlere ilimizden ve ilimize bağlı ilçelerden 316 çiftçi katıldı. Eğitime katılan çiftçilere belgeleri verilmek üzere 9 eylül’de elmas Gardın Inn Otelde bir program düzenlenecek.
316 ÇİFTÇİ
İlki İzmir’de gerçekleşen eğitime 104, Kayseri’de 105, Diyarbakır’da 102, Gaziantep’te 138, Sakarya’da ise 316 kadın çiftçi katıldı. 5 pilot il içinde en fazla katılım ilimizde, ilçeler içinde de en çok katılım 93 kadın çiftçiyle Akyazı oldu.Sakarya Ziraat Odaları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen eğitimle Sakaryalı kadın çiftçilere, “İklim Değişikliği ve Kadın”, “Kooperatifçilik ve Kadın”, “Girişimcilik, Liderlik ve Kadın”, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Haklarımız”, “Sosyal Güvenlik” konularında eğitim verildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER