Kurşun kuleleri geziyor

Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, fedakarca ormanları gözetleyen işçilerin yanında olarak birlikteliği arttırmak ve denetim kontrolü için yangın gözetleme kulelerini gezdiklerini söyledi

Kurşun kuleleri geziyor

Bölge Müdürlüğüne bağlı 10 yangın gözetleme kulesi bulunduğunu, 11 yangın ekibinin görev yaptığını kaydeden Kurşun, 17 arazöz, 4 su tankeri, dozer ve greyder dahil, tüm araçların olası yangına müdahale için 24 saat hazır tutulduğunu belirtti. Kurşun, gözetleme kulelerinde 20 orman işçisinin görev yaptığını dile getirerek, şunları ifade etti: "Bölge müdürlüğüne bağlı 154 yangın işçimiz, 24 saat ormandaki yangınlara müdahale için hazır bekletiliyor. Sezonun yangınsız geçmesini diliyorum. Geçen yıl 34 orman yangını çıktı, 39 hektarlık alan tahrip oldu. Bu sene de 23 orman yangını, 21 hektarlık alanı etkiledi. Bölge müdürlüğümüzde yıllık ortalama 62 yangın çıkıyor. Yaptığımız denetimler ve çeşitli organizasyonlarla yangınları azaltmaya çalışıyoruz."
İNSAN
Kule görevlisinin yangını merkeze bildirmesiyle olay yerine en yakın ekiplerin müdahale için harekete geçtiğini aktaran Kurşun, yangınların genelde insan kaynaklı olması nedeniyle bilinçlendirme yönünde hem personele hem de kırsal kesimde yaşayanlara eğitim verdiklerini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE