Kurtuluş Savaşı'nın Sakaryalı kahramanları için...

MHP Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Yaşar Aygüneş 30 Ağustos 1922'de Türk ve Yunan orduları arasında Kurtuluş Savaşı'nda şehit olan Hendekli askerlerin ailelerinin bulunması için çalışma başlattı.

Kurtuluş Savaşı'nın Sakaryalı kahramanları için...

MHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Yaşar Aygüneş başlattığı çalışma ile Kurtuluş Şavaşı'nda şehit olan Hendekli askerlerin ailelerine ulaşmak için sosyal medya sayfasından çağrıda bulundu.
Aygüneş, Milli Savunma Bakanlığı ve İlçe Nüfus Müdürlüğü ile irtibata geçti ancak şehitlerin soy isimleri olmadığı için sonuç alamadı.
Aygüneş sosyal medya sayfasından yaptığı duyurusunda "Kurtuluş savaşında şehit olup Dumlupınar şehitliğinde yatan şehitlerimizin ailelerini arıyoruz. Milli savunma bakanlığı ve nüfus idaresinden yaptığımız araştırmalardan sonuç alamadık. Vatan için can veren bu şehitlerimizin ilçemizde adlarını yaşatmak ve ailelerini bir nebze olsun onore etmek için bu araştırmayı yapıyoruz. Bu paylaşım ne kadar çok paylaşılırsa ailelere ulaşma ihtimalimiz o kadar çok kolaylaşır kanaatindeyiz" ifadelerine yer verdi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER