“Kurtuluşun tacı”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü dolayısı ile yayınladığı mesajında ;“Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Cumhuriyete hayat veren Kurtuluş Savaşı'nın tacı büyük zaferinin 97. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

“Kurtuluşun tacı”

Vali Nayir’in mesajı şöyle; “30 Ağustos Zaferiyle Aziz Milletimiz, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Bu zaferle taçlandırılan İstiklal Savaşı 'mız yalnızca bizlere değil, Dünya'daki tüm mazlum uluslara, emperyalist güçlere karşı bir cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir. Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Sahip olduğumuz demokrasiye ve milli iradeye karşı, 15 Temmuz akşamı girişilen büyük ihanette de görülmüştür ki, '30 Ağustos Ruhu' kaybedilmemiştir. Tarihinden ve inancından aldığı sorumlulukla meydanlara inen milyonlar, demokrasiye ve milli iradeye ölümü pahasına sahip çıktıklarım göstermişlerdir.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyor, tüm Sakaryalı hemşehrilerimin Zafer Haftası'nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı 'm en içten dileklerimle kutluyorum.”
Vali Ahmet Hamdi Nayir
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 11:43
banner3
YORUM EKLE