Kuzey'e yatırım atağı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kuzey yerleşim birimlerine yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Toçoğlu, kuzeyin su ve kanalizasyon sorununun sona ereceğini ifade etti

Kuzey'e yatırım atağı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesi ile Büyükşehir hizmet sınırlarına dahil olan Karasu, Kocaali ve Kaynarca’nın içmesuyu sorununa kesin çözüm getirmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti. Kaynarca’da önemli yatırımların gerçekleştirildiğini ifade eden Toçoğlu, “Kaynarca Büyükşehir hizmet sınırlarına dahil olmadan önce çalışmalarımıza başlamış ve yaklaşık 6,5 Milyon TL’lik yatırımla Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz içme suyuna ilçemize ulaştırmıştık. İnşallah şimdi de Kocaali ve Karasu’nun içme suyu ve atık su sorununu çözüme kavuşturacağız” diye konuştu.
BİRİNCİ SINIF
Karasu ve Kocaali’de gerek içme suyu ve gerekse atık su sorunlarını çözüme kavuşturmak için önemli yatırımların hayata geçirileceğini de açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, “Karasu’da bu yaz içme suyu sorununu yaşanmaması için 4 adet yeni su kuyusu açtık. Kısa vadede Karasu’nun su sorunu kuyular ile çözüme kavuşturacağız. Orta ve uzun vadede ise son teknoloji bir içme suyu arıtma tesisini ilçeye kazandıracağız. Bu arıtma tesisinin ihale hazırlıkları sürüyor. Birkaç ay içerisinde inşa çalışmalarına başlayacağımız ileri teknoloji arıtma tesisiyle içme suyu sorunu kesin çözüme kavuşmuş olacak. Tamamen insansız çalışacak bu arıtma tesisinde arıtılan su birinci sınıf içme suyu özelliği taşıyacak” dedi.
TAMAMEN ÇÖZÜM
Atık su sorununun çözümü için çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü ifade eden Toçoğlu, “Karasu’da atık su sorunun kalıcı çözümü için gerekli olan Atık su Arıtma Tesisinin çok kısa bir süre içerisinde temelini atıyoruz. 11 Milyon TL’lik yatırımla Karasu’da atıksu arıtma tesisi inşa edeceğiz. Karasu dışında Kocaali’de kanalizasyon hattı ve atıksu arıtma tesisi için çalışmalarımız sürüyor. 40 Milyon TL’lik yatırımla toplam 121 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı ve bir de atıksu arıtma tesisini Kocaali’ye kazandıracağız. Bu yatırımlarımızla atıksu sorunu tamamen çözüme kavuşacak” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE