Kuzeyin ‘SUBÜ’ projesine bir destek daha!

Türk Eğitim-Sen Kocaali İlçe Temsilcisi İlker Turan Ertürk, SUBÜ kampüsünün kuzeyde yapılmasının doğru bir karar olduğunu vurgulayarak, ‘eğitim adına kim olumlu adım atarsa yanında, kim takoz olmak isterse karşısında olacağız’ dedi 

Kuzeyin ‘SUBÜ’ projesine bir destek daha!

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) kampüsünün kuzeyde yapılması için bir açıklamada Türk Eğitim-Sen Kocaali İlçe Temsilcisi İlker Turan Ertürk’ten geldi. Ertürk, Türk Eğitim-Sen Kocaali İlçe Temsilciliği olarak Kocaali ilçesinde atılan ve bölgeye değer katacak olayların yanında hatta içinde olacaklarını söyledi. 
‘KATMA DEĞER KAZANDIRILDI’ 
Denizcilik Yüksek Okulu’nun açılmasıyla birlikte ilçe ve ülke adına bir katma değerin daha kazandırıldığını söyleyen Ertürk, “Deniz kıyısında bir şehre yakışan üç bölümü ile Yüksek okulumuzun faaliyete geçmesinden oldukça memnun olduğumuzu dile getirmeliyim. Emeği geçen tüm bürokrat ve gönüllülere teşekkür etmeyi sendikamız adına bir borç biliyoruz. Sayılması gereken çok isim var ancak Belediye Başkanımız sayın Ahmet Acar ve sayın Turan Kalfa’ya ayrı bir parantez açmak gerekir diye düşünüyorum” dedi. 
‘BÖLGEYE DEĞER KATACAK’
SUBÜ’nün, kuzey ilçeleri Karasu, Kaynarca ve Kocaali için farklı türde okulların açılmasının bölgeye değer katacağını vurgulayan Ertürk, “Hatta ana yerleşkesini bu ilçelerden birine taşıması bölgemizde sürdürülen sanayi, tarım ve turizm faaliyetlerini makbul derecede olumlu etkileyecektir. İl merkezinden uzaklıklarıyla dezavantaj yaşayan kuzey ilçelerimiz bu sayede, Sakarya şehrinin her türlü yapısına senkronize şekilde katkı sağlamaya devam edecektir” diye konuştu. 
KAMP VE KARAVAN ALANI PROJESİ
Ertürk, “Bu gelişmelerin yanında Kocaali Kaymakamlığı ve Kocaali Belediye başkanlığı öncülüğünde alt yapı çalışmasına başlanan Çamdağı Kamp ve Karavan Alanı projesinin ilçemizin sahip olduğu muhteşem doğası ve çevre turizmi için eşsiz bir fırsat olacağından şüphemiz yoktur. Mavi ve yeşilin randevularını sık sık yinelediği, kimi zamanda güneşin daimi refakatında temiz havası ve güzel coğrafyası ile Kocaali’miz hak ettiği değere zamanla kavuşacaktır” ifadelerini kullandı. 
‘TAKOZ OLANLARIN KARŞISINDA OLACAĞIZ’
Eğitim adına atılan olumlu kararların yanında olacaklarını vurgulayan Ertürk, “Eğitim adına Kocaali’de yaşanan sürece baktığımızda, önce İlçe Şube Müdürlerimizin kadrolu olarak atanması, sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün yeni görevine başlaması ile taze kan Kocaali eğitim kanallarında dolaşmaya başlamıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki bu yenilenme hem gerekli hem de farz olmuştu. Türk Eğitim-Sen olarak Önce Devletimiz sonra ilçemiz en sonunda ise kendimiz felsefesi ile hareket etmeye devam edecek, eğitim adına kim olumlu adım atarsa yanında, kim takoz olmak isterse karşısında olacağız. Bu ülke ayrımcılık yapmadan hepimizin ve her şey bu ülke içindir” dedi. Serkan Ok 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 14:43
banner3
YORUM EKLE