LEVENT BÜLBÜL: ADA TRENİ MERKEZE GELMELİ

MHP İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Bülbül, Ada Treninin şehir merkezine gelmesi taleplerini yenilerken, çarpık yapılaşma konusu ve istifalar ile ilgili de değerlendirmede bulundu.

LEVENT BÜLBÜL: ADA TRENİ MERKEZE GELMELİ

Haftalık basın toplantısını gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül ortaokuldan liseye geçiş sınavının yeni sistemi için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.  Bu konuda  bazı endişelerinin olduğunu ifade eden Bülbül, “Sayın Bakan ‘Nitelikli liselere girişte bunlar yüzde onluk bir dilimdir, bunlara sınavla alım söz konusu olacak hatta bazı özel okullar kendi sınavlarını yapabilecekler’ açıklamasında bulundu. Bunların, yani nitelikli olarak varsaydıklarımızın dışında kalanlar niteliksiz mi oluyor? Bunu gerçekten talihsiz bir açıklama olarak değerlendiriyoruz. Bu okullar da adrese dayalı ikamete ve adrese dayalı sistemle mahalli bir yerleştirme usulü ile yerleştirme gerçekleşeceğini ifade ediyorlar” dedi
TAŞINMA TELAŞI
Bülbül konuşmaya devam etti, “Bu konu daha lansmanı yapılırken, talihsiz bir şekilde ifade edilmiş bir sistem olarak görülüyor. Tabi ki bu sınav sisteminden gençlerimizin kurtulması bizim de arzu ettiğimiz, hedeflediğimiz bir durumdu. Fakat yine adrese dayalı bu sistem için altı ay boyunca orada ikamet ediyor olmanız gerekiyor. Bunun Türkiye ve Sakarya’da doğuracağı neticelerin de ayrıca düşünülmesi gerekiyor. Millet şimdiden evlerini taşıma, iyi gördükleri okulların yanına yerleşme telaşı içerisinde. Bununla ilgili Sayın Bakan diyor ki ‘Altı ay önceden ikamet etme şansına yönelik olarak oluşabilecek hileli davranışlara karşı birtakım tedbirler alınabilir’ fakat ne yazık ki bunun içerisi doldurulmuyor. Bunun vatandaşımızla şimdiden paylaşılmasında fayda var” diyerek konu hakkındaki konuşmasını bitirdi.
ŞİDDETLE KARŞIYIZ
Bülbül, MHP olarak Ada Treni’nin Sakarya’da merkeze gelmesini savunduklarının da altını çizdi. Bülbül, “Sakarya’da herkes Ada Treni’nin merkeze gelmesini isterken, bunun bir türlü olamıyor olması gerçekten bizim anlayabildiğimiz, kabul edebildiğimiz bir şey değildir. Biz Ada Treni’nin merkeze gelmesini istiyoruz, gar’ın da başka maksatlara tahsis edilmesini istemiyoruz. Buna şiddetle karşıyız” dedi. Bülbül yaptığı değerlendirmede, partisinden istifalara da değindi. Bülbül, “Kırk kişinin istifa ettiği bahsedilen ilçeden bize gelen rakam dört kişi. Fazla gibi gösterilen rakam aslında öyle değil, yalnız o dört kişinin ayrılması bizi yine üzer. Bizler bu partide kimleri taşımadık ki bu zamana kadar? Kendileri böyle bir karar vermişse başımız gözümüz üstüne, diyecek bir şey yok sadece saygı duyuyoruz. Fakat kimler istifa ettiyse istifa eden kişi sayısını versinler bize, bizim beklentimiz bu. Oradan dört rakamı geliyor, Adapazarı ilçesinden gelen istifa eden kişi sayısı dokuz, Serdivan’dan gelen rakam ise on bir kişi. Bu kişilerin hepsi isim olarak bellidir. MHP  öyle bir yuvadır ki Allah’a şükürler olsun kimseyi dışarıda bırakmadık. Türk Milliyetçiliği bu tür şeylerle zedelenecek değil, yaşadığı bu zorluklarla hedefine daha da kararlı bir şekilde yürüyecek bir harekettir. Buna imanımız tamdır. Konu istifa edenlerse, partimize katılanları da dile getirmek gerekiyor” dedi.
ALIR BAŞINI GİDER
Bülbül, Sakarya’nın genişlemesi için şimdiden bir planın yapılmasını belirtirken “Bugün Dünya’nın bütün şehirlerine gittiğinizde on veya yirmi sene sonra şehrin hangi alanlarla genişleyebileceği belirlenmiştir. O plan dahilinde ilerler ve gelişir fakat Sakarya’da bu gelişmenin planlı olduğunun kanaatinde değilim. Çünkü o birinci sınıf tarım arazilerine biz planlı bir şekilde büyüyoruz derlerse o daha felaket bir açıklama olur. Bugün bu plansız büyüme, Sakarya’da neredeyse insan ekseniz, insan çıkacak o toprakların heba oluşuna göz yumulan bu yok oluşu hep birlikte seyrettiğimiz süreci yaşamamıza sebep olmaktadır. Buna engel olunması gerekiyor. Şimdi bu konuya müdahale edilmediği takdirde bu iş alır başını gider” diyerek konuşmasını bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER